A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


XII. Komáromi Pedagógiai Napok

2007. február 26. - március 2.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Komáromi Területi Választmánya, Komáromi Regionális Pedagógiai Központja a Selye János Gimnázium és a helyi alapiskolák szervezésében 2007. február 26. - március 2. között került sor a XII. Komáromi Pedagógiai Napok rendezvénysorozatra.

Az ünnepélyes megnyitón több mint száz pedagógus vett részt a komáromi és a környező régiókból. A rendezvényen megjelent Szigeti László parlamenti képviselő, Pék László az SZMPSZ elnöke, Albert Sándor a Selye János Egyetem rektora.

Andruskó Imre megnyitója után Szigeti László hangsúlyozta, hogy a komáromi szakmai rendezvénysorozat országos viszonylatban is az egyik legnívósabb szakmai rendezvénynek számít, amelynek jelentőségét bizonyítja az iránta minden évben megnyilvánuló nagy érdeklődés.



A nyitóelőadást Vass Vilmos, a veszprémi Pannon Egyetem docense tartotta, aki a pedagógusmesterség megújításának kérdéskörét taglalta.


Az előadás után Pék László az SZMPSZ elnöke a Magyar Kultúra és Duna Mente Múzeumában megnyitotta az "Irodalom és képzőművészet gyerekszemmel" című kiállítást, amely az SZMPSZ és a Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeuma közös rendezvényeként jött létre.




Az öt nap során bemutatóórák,egész napos tréningek, szakmai előadások váltották egymást. Az óvodapedagógusok számára ezúttal a zenei nevelés, valamint a tánc és a mozgás szerepéről szóló előadásokat iktattak a programba a szervezők. A zenepedagógusok egésznapos mesterkurzuson vettek részt.



A Jókai Mór MTNY AI-ban már több éve alkalmazzák az egésznapos iskolai programot. Az érdeklődő pedagógusok betekintést kaptak e nem szokványos tanítási folyamatba. Bemutató órákon, napköziotthonos foglakozásokon vettek részt, majd az iskola pedagógusai megosztották tapasztalataikat a különböző régiókból érkezett pedagógusokkal. Ezen a rendezvényen jelen volt a rozsnyói református alapiskola küldöttsége is.



A Nevelőnők Szakmai Társulása szervezésében valósult meg a tanulás-módszertani tréning, amelyet Héczné Tóth Mária, a mosonszentmiklósi Széchenyi István Általános Iskola igazgatója tartott. A továbbképzés során a nevelőnők behatóbban megismerkedtek a tanulásmódszertan alapjaival és annak munkaformáival.



A komáromi Eötvös Utcai MTNY AI-ban Zsolnai Mária az Olvasás, szakszövegolvasás, élethosszig tartó tanulás címmel tartott egész napos tréninget. A képzésre a szomszédos járásokból is érkeztek kollégák.



Nagy érdeklődés mellett került sor Pomogáts Béla egyetemi tanár előadására, aki az 1956 magyar szépirodalmáról beszélt. Az 56-os történelmi események hatással voltak a kortárs művészetekre igy az irodalomra is.



A komáromi Jókai Mór MTNY AI-ban Kooperatív tanulási technikák címmel került sor egy 20 órás szakmai tréningre, amelyet a tantestület pedagógusai részére szerveztek. A továbbképzést L.Ritók Nóra szakelőadó tartotta.



A kooperatív tanulás lényege, hogy az egyén az iskolában megtanulja, hogyan figyeljen oda másokra, hogyan törődjön azzal, hogy, társa tudja-e feladatát, megtanulja, hogy egy szöveg, feladatot, elméletet hányféleképpen lehet értelmezni, megtanulja, hogy különbözőek vagyunk.




A komáromi rendezvénysorozat 2007-re már kinőtte a járás határait. Nagy számban vettek részt pedagógusok más régiókból is , így az érsekújvári, dunaszerdahelyi, galántai, lévai sőt a pozsonyi régióból is. A szakmai hétnek közel 1 000 résztvevője volt.



Bízunk benne, bogy ezek az előadások, tréningek tudnak majd erőt adni, fogódzóként szolgálni, hogy segítségükkel az oktatásügy valódi átalakításához kezdhessünk.



Ha ezeket az újításokat a tanárok alkalmazzák munkájukban, biztosan érdekes, kreatív órákat tartanak.




(jt)


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!