A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


"Fejlesztő pedagógia"
120 órás szakemberképzés



Képes beszámoló...

Az SZMPSZ a 2007-es Nyári Egyetem -én elhangzott pedagógusi igényt igyekezett teljesíteni akkor, amikor meghirdette az Apáczai Közalapítvány, a MK Oktatási és Kulturális Minisztériuma és a Szülőföld Alap támogatásából a „Fejlesztő pedagógia“ 120 órás szakemberképzést a sajátos nevelési igényű tanulók fejlesztésével kapcsolatban. A 25 meghirdetett helyre 89 kolléga jelentkezett, ami tanúsítja azt, hogy a tanulásban akadályozottak iskolai problémája megoldatlan. Megoldást alig ajánlanak azok az állami tanügyi szervek, melyek felelősek a közoktatási ellátásért, tartalmi fejlesztéséért és minden tanuló sikeres tanulásáért.

Az első 30 órás összejövetelre 2007. november 29. és december 1. között került sor Rimaszombatban 38 tanító ill. pszichológiai-pedagógiai tanácsadóban dolgozó kolléga részvételével Dunaszerdahelytől Nagykaposig. Helyszín a Mezőgazdasági- és Élelmiszeripari Szakközépiskola volt. A továbbképzés két főszervezője Ádám Zita az SZMPSZ alelnöke és Jókai Tibor az SZMPSZ irodavezetője. A továbbképzés tartalmi részét a témában legjobb magyarországi szakemberek a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar tanárai biztosították.

Az első harminc óra témája a számolási zavarokkal foglalkozott. Az előadó, Knyihárné Gaika Judittól a résztvevők megismerhették a tanulási zavarok, a diszkalkulia megjelenésének már korai jeleit, fejlesztésének tartalmát, módszereit, eszközeit. Az elméleti ismeretek mélyebb megértését segítette elő a videón megtekintett rövid film, amely a gyakorlatban mutatta be a diszkalkuliás gyermekek fejlesztésének lépéseit, fokozatait. A képzés résztvevői saját magukon is kipróbálhatták azokat a fejlesztő játékokat, amelyekkel nemcsak egy-egy tanuló képességeinek szintjét lehet javítani, de osztályközösségen belül is hatékonyan lehet használni.

A téma másik előadója, Virányi Anita az ELTE gyógypedagógiai tanszékének munkatársa a tanulásban akadályoztatott tanulók csoportos, osztályon belüli fejlesztésének egyik lehetséges módszerével ismertette meg a jelenlévőket. A „szabad tanulás“, mint alternatív oktatási módszer Németországból került át Magyarországra, s mint reformpedagógiai tevékenység került alkalmazásra néhány, a szegreált tanulók oktatását felvállaló iskolai intézményben. Lényege és alapeszméje a tanulói öntevékenységen, a saját tanulási folyamatának az irányítási képességén, valamint a gyermeki aktivitás és érdeklődés felkeltésén nyugszik. A magas szintű előadás mellett itt is a résztvevők saját tevékenységükön keresztül bepillantást nyerhettek azokba a kooperatív munkatechnikákba, amelyeket nemcsak a szabad tanulás módszerében alkalmazhatók sikerrel, de bármely gyermekcsoporton belül pozitív eredménnyel használhatók.

A résztvevők reményüket fejezték ki, hogy a „fejlesztő pedagógia“ 120 órás tanfolyam lehetőséget teremt olyan tudás megszerzésére, aminek hasznát veszik a nevelés-oktatás folyamatában. A folytatásra 2008. márciusában kerül sor Komáromban.

Szilárd Erika



Képes beszámoló...


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!