A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


„Alkotni jó“ III. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Komárom, 2008. november 6.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a pozsonyi székhelyű SZNM Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeuma a Reneszánsz Év alkalmával "Alkotni jó”" címmel, öt kategóriában hirdette meg a szlovákiai magyar óvodák és iskolák III. Országos Képzőművészeti Pályázatát. A pályázatra pontosan száz hazai oktatási intézmény közel 1 000 alkotással nevezett be. A szervezők örömére szolgált, hogy ilyen nagy létszámban érkeztek alkotások a pályázatra. Ez azt jelezi, hogy a téma annak ellenére érdekelte a pedagógusokat és az alkotni vágyó gyerekeket, hogy a Reneszánsz Év kapcsán sok hasonló pályázat, esemény volt.

A korcsoportos arány a mindenhol tapasztalható gyakorlatnak megfelelően a következő volt: legnagyobb létszámban az alsó tagozatosok készítették el a munkáikat, ezt követte a felső tagozat, az óvoda, a középiskola és a speciális iskolák.

A munkákat egy héttagú szakmai zsűri értékelte: Szilva József festőművész, Lipcsey György szobrászművész, Darázs Rozália szobrászművész, Szilva Ilona művésztanár, Török Zita művésztanár, Lészkó Katalin pedagógus. A zsűri elnöke a hazai pedagógusok körében jól ismert L. Ritók Nóra a berettyóújfalui Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója volt.

A zsűri kategóriánként külön-külön értékelte a munkákat. A díjak elosztásánál a szakemberek azt is szem előtt tartották, hogy melyik kategóriába mennyi munka érkezett be. Az elsődleges szempont a munkák értékelésekor a rajzokon megnyilvánuló egyéni kifejezésmód, egyéni gondolkodás megjelenése volt. A zsűri elnöke elmondta, hogy a legszínvonalasabb alkotások az alsó és a felső tagozatos munkák közül kerültek ki. A rajzok technikai megoldása határozottan mutatta a továbbképzések hatását. Sajnos még mindig nagyon sok a zsírkrétával és színes ceruzával készült, pedagógiai munkát nem tükröző alkotásokat láthattunk, melyeken, ha az ötlet jó is, és a gyermeki báj jelen is van, a technika megoldások egysíkúsága miatt mégsem tud megfelelő esztétikai minőséget nyújtani.

A zsűrizést végző kollegák a szakmai kérdésekben egyetértettek, a hazai és a magyarországi szakemberek a munka során a vizuális kifejezésekről egyformán gondolkodtak.

A szakemberek értékelése alapján 98 alkotást kiállításra javasoltak, közülük 43 alkotó és 3 felkészítő pedagógus könyvjutalomban részesül, valamint az alkotók és a felkészítő pedagógusok november 20-ára meghívást kapnak a tárlat ünnepélyes megnyitójára, amelynek a pozsonyi SZNM Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeuma ad otthont. A megnyitó 15,00 órakor lesz a múzeum Žižka utca 18. szám alatt található épületében.

Más gyermekrajzpályázatokhoz viszonyítva a bezsűrizett, illetve díjazásra javasolt alkotások magas színvonalúak, értékesek. Tükrözik a pályázat címét: „Alkotni jó!”

/jt/


A zsűri munka közben


A zsűri munka közben


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!