A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Szlovákiai Magyar Pedagógusok XIV. Országos Találkozója üzenetei



Képes beszámoló...

Rozsnyó városa 2008. április 12-13-án a történelmi Városháza patinás falai között 14. alkalommal látta vendégül a szlovákiai magyar pedagógusokat és adott helyet a találkozónak, illetve a közoktatási konferenciának.

Az idei konferencia témája a Tehetséggondozás – tehetségfejlesztés köré épült.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége mint főszervező a közoktatási konferencia célját abban jelölte meg, hogy keltsen az érdeklődést a résztvevőkben a tudatos és felelős tehetséggondozás iránt; mutassa be a tehetség fogalmának alakulását, az intelligenciával, motivációval és kreativitással való összefüggéseit; mutasson rendszert az iskolán belüli (osztálytermi és osztályon kívüli) tehetséggondozásra; mutassa be a tehetségek fejlesztésének tantervi és rendszerszintű elképzeléseit; a résztvevők ismerjenek meg minél több tehetségfejlesztő programot, többek között a „differenciált képességfejlesztést“ és az IPOO tanulási stratégiát.

A konferencia kimondatlan céljai közé tartozott, hogy a közeljövőben nálunk is elinduljon az intézményekben, kistérségekben és a régiókban a rendszerszerű tehetséggondozás; a kialakulandó tehetségpontok működése érdekében szakemberképző programok induljanak.

A szakmai tanácskozást 270 pedagógus tisztelte meg, nagy számban a nyugat-szlovákiai régióból. Plenáris előadói között szerepelt Czeizel Endre orvosgenetikus, aki magával ragadó intellektusával előadásában a „Tehetség és a sors” szoros összefüggéseit vázolta fel.

Balogh László, a Debreceni Egyetem Pszichológiai Tanszékének vezetője a világban és többek között Magyarországon a sikeresen működő tehetséggondozó programokat mutatta be. Mező Ferenc, a Debreceni Egyetem adjuktusa a tehetség és a kreativitás izgalmas témába vezette be a hallgatókat. Fiatalos lendületével, okos meglátásaival belopta magát a hallgatók szívébe.

Kormos Dénes, a Magyar Köztársaság parlamenti képviselője bemutatta a Nemzeti Tegetségprogramot, mely egy országos tehetségfejlesztő, -gondozó nagyrendszert jelenít meg, és a közoktatáson átívelve a felsőoktatást is magában foglalja.

Vasárnap Csermely Péter, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke A tehetségek segítése és a tudományos kutatás a modern iskolába című előadásában a tehetség fogalmát bontotta ki, szólt a tehetségtipusokról , illetve a siker esélyeiről, az önirányításról, az igényességről.

Milos Novák, a Besztercebányai Megyei Művelődési és Humán Erőforrás Szakosztály vezetője és Gyarmathy Éva, a MTA Pszichológiai Intézetének kutatója egyaránt a tehetséges pedagógusok fejlesztésének lehetőségeiről és szükségességéről szólt.

Szigeti László, az MKP parlamenti képviselője az intelligencia és a politika közös felelősségéről értekezett a tehetségek felfedezésében és gondozásában.

A konferencia résztvevői 4 szekcióban mélyítették el tudásukat a tehetségek gondozása kapcsán.

A vasárnapi pódiumbeszélgetés Tehetséggondozás vagy tehetségvesztés címmel meghívott pedagógusk részvételével boncolgatta, hogyan alakul a tehetségek sorsa, mit tesz az iskola a tehetségek kibontakoztatásában.

Szombaton az ünnepi est keretében sor került a pedagógustalálkozó résztvevőinek csenden tüntetésére a készülő közoktatási törvénx ellen.

A kassai KGSZT nagysikerű előadása előzte meg az SZMPSZ –díjak és a Felvidéki Magyar Pedagógus Díj átadását.

2008-ban a Felvidéki Magyar Pedagógus Díj tulajdonosa Stirber Lajos komáromi nyugalmazott pedagógus.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének Díját négy kategóriában osztották ki. Kiváló módszertani, nevelési, szakmai és tudományos eredményért Erdélyi Margit komáromi pedagógus, a szlovákiai magyar nyelvű oktatást támogató tevékenységéért Horváth Valéria tejfalui pedagógus és Szokol Dezső gútai pedagógus, a tehetségek felkarolásáért és gondozásáért Nádasdy Hilda és János, királyhelmeci pedagógus házaspár kapták a díjat. Ezen kívül Pedagógus Életpálya Díjban ketten részesültek, Pápai Katalin tornai és Kalácska József komáromi pedagógus.

Mind a pedagógustalálkozó, mind a szakmai konferencia nyugodt, alkotó légkörben telt. Rozsnyó város önkormányzata példaértékű hozzáállásával minden évben megteremti az ország minden részéből Rozsnyóra érkező pedagógusok számára a méltó környezetet. A szellemi muníció a szervezők feladata. A szervezést segítő hazai pedagóguscsapat elkötelezett munkával a gömöri emberek kedvességét és vendéglátó szeretetét példázta.

Rozsnyón 2008 tavaszán is érték teremtődött.



Képes beszámoló...


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!