A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Továbbképzéssel kezdődött a tanév

Továbbképzéssel kezdődött a 2008/2009-es tanév a párkányi Ady Endre Alapiskolában. 2008. aug. 28-án Fazekasné Dr. Fenyvesi Margit gyógypedagógus, főiskolai tanár és Kulcsárné Papp Enikő pedagógiai szakértő, főiskolai docens Kecskemétről „Magatartászavaros gyermek“ címmel tartottak továbbképzést a tantestületnek. A továbbképzés főszervezője Jókai Tibor a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Komáromi Regionális Pedagógiai Központjának a vezetője volt. A rendezvényt a Szülőföld Alap és a Pázmány Péter Alapítvány támogatta.

Az előadók hangsúlyozták, hogy különbséget kell tenni a hiperaktivitás és a magatartászavar között. Az utóbbival küzdő gyermek viselkedése - ép intellektus mellett – eltér az adott életkorban elvárhatótól. Velük szemben nem elég hatékonyak a hagyományos pedagógiai módszerek. Az is nehezíti a pedagógusok helyzetét, hogy a gyermeket nem lehet kiemelni az adott közösségből, a problémát helyben kell megoldani.

Megtudhattuk, hogy a magatartászavarok oka általában  belső feszültség, amelynek számtalan kiváltó oka lehet. Ha feltárjuk és megértjük az indokot, akkor kezelni is könnyebb.

Minden gyermeknek szüksége van optimális korlátokra és érzelmi biztonságra, amelyet a családnak kell biztosítani. A szülőkkel való együttműködés ezért nagyon fontos, de olyan eset is adódhat, amikor védeni kell a gyermeket a szülőtől. Szembesültünk azzal a ténnyel is, hogy némely pedagógus képes a tanítási órán olyan feszült hangulatot teremteni, amely a gyermekben agressziót válthat ki.

A magatartászavarnak tehát sokféle oka lehet, ezért a problémák megoldására nem lehet egységes receptet adni, minden eset egyedi megoldást kíván. A pedagógusok akkor tudják helyesen kezelni a magatartászavart, ha kihívásnak veszik és saját személyükben pozitív azonosítási mintát nyújtanak.

A gyakorlatból vett számtalan példa, az előadók humoros, élvezetes stílusa eredményeképpen a továbbképzés jó hangulatban zajlott és nagyon tanulságos volt.

Fodor Zsuzsa igazgató,
Ady Endre MTNY Alapiskola




Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!