A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Szakemberképzés a színvonalasabb hazai oktatásért



A rendezvény képei

Végéhez ért a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége által szervezett - eredetileg 120 órára tervezett pedagógus-továbbképzés, amiböl menet közben 170 óra lett.

A továbbképzés közel negyven résztvevője számára ma már nem kétséges, hogy az oktatás középpontjába a gyermek képességeit kell állítani, és csak ebből kiindulva, ezt szem előtt tartva és ezt fejlesztve tudunk optimális eredményeket elérni tanulóink oktatásában  és nevelésében.

Ahogy azt a szakelőadóktól megtudtuk, mintaszerű szintet minden gyermeknél egyszerre frontális, azaz szemtől-szembeni oktatással érhetünk el.

A jövő pedagógusainak meg  kell tanulniuk differenciálni (egy  bizonyos tananyagot több szintre bontani a gyermekek  képességei szerint). A differenciált oktatásnak a modern pedagógia eszközévé kell, hogy váljon. Ez a nagyon fontos felismerés, amelyet a továbbképzés résztvevői elsajátítottak, csak töredéke az ott tanultaknak. A képzés tartalmának zömét a képességek fejlesztéséről szóló ismeretek és tapasztalatok alkották. Magyarországon a fejlesztő pedagógia egy különálló terület, határos a többségi (normál) pedagógiával és a gyógypedagógiával, de ezekkel nem azonos. Nálunk sajnos a fejlesztő pedagógiának nincs sem hagyománya, sem gyakorlata. Szükség viszont, akárcsak Magyarországon, nálunk is lenne rá.

A fejlesztő pedagógia individuálisan foglalkozik a gyermekkel, fejleszti annak képességeit. Nem korrepetál, nem tanít, hanem stimulál és fejleszt...

A képzés résztvevők megismerték a hét alapkészség mérésének lényegét is. A DIFFER-módszer nem gyógypedagógiai mérés, hanem a többségi pedagógia számára is használható, egyszerű diagnosztikai eszköz. Ideális lenne, ha minden iskolában használnák az elsősök és másodikosok képességeinek feltérképezéséhez, és a teszt által feltárt gyenge területeket minél előbb fejleszteni kezdenék. Erről és még sok minden másról szólt ez a 170 óra, melynek főszervezői az SZMPSZ munkatársai Ádám Zita és Jókai Tibor voltak, a szakmai rész pedig Fazekasné Fenyvesi Margit vezette.

A képzés résztvevőinek november végéig kell leadni a záródolgozatukat,  a legjobb munkákat az SZMPSZ könyv formájában meg is jelenteti.

Tisztában vagyunk vele, hogy ez a továbbképzés nem oldja meg a jelenlegi összes problémát, melyek  az iskolákban országszerte felmerülnek, de valami már elkezdődött, elindult. Ez lehet az első lépés.

/György Renáta gyógypedagógus, Nagykürtös/

A cikk 2008. október 9-én az Új Szóban jelent meg.



A rendezvény képei


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!