A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Tehetséggondozás az iskolában

Nemesócsa, 2009. május 29.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Komáromi Regionális Pedagógiai Központja és a továbbképzéseknek helyet adó nemesócsai Móra Ferenc Alapiskola társszervezésében került megrendezésre a tehetséggondozás az iskolában címmel az a szakmai tréning, melyet Mező Katalin a debreceni Kocka Kör Tehetséggondozó Kulturális Egyesület képviselője tartott.

A Kocka Kört 1998-ban Debrecenben pedagógusok és pszichológusok hozták létre. Az egyesület célja: a tudományok, a művészetek, vagy a sportok terén tehetséges személyek támogatása.

Minden alapiskolának fontos, hogy tehetségeit felismerje, azokat „gondozza”, vagy a megfelelő helyre irányítsa. A tehetséggondozás eredményeiből egyértelműen „profitál“ az iskola, a pedagógus, az iskola környezete, de legfőképpen a szülő és a gyermek.

A tréningvezető a képzés első részében elméleti szintű betekintést adott a tehetségazonosítás, a tehetség meghatározása, a tehetség koncepciók és a tehetség tanácsadás szervezésének módszertanába. Megismertette a jelenlévőkkel az általuk használatos tehetség-meghatározási koncepciókat, ugyanis többféle tudományos megközelítése van annak, hogy egy diákról megállapíthassák, hogy tehetséges. A pedagógusnak tudnia kell, hogy milyen területen (tudományok, művészetek, sport) keresse a tehetséges egyéneket.

Kulcsszavakként hangzottak el a : képesség, kreativitás, motiváció szavak. A tehetség azonosításakor e területeken végzett mérések eredménye adja a tehetségi indexet.

Az előadó kihangsúlyozta, hogy mindig ki kell tűzni a konkrét célt (amit a pedagógus el szeretne érni), s azt hatásvizsgálattal mindig mérni is kell.

Hallgatóságát is „munkára fogta“, gondolkodásra késztetette a résztvevőket, konkrét példákat keresve az általa felvetett problémákra. Bemutatta, hogy egyesületükben milyen lépések szerint zajlik a tehetség-tanácsadás szervezése. A képzés végén a pedagógusok kiscsoportokban megterveztek egy tehetség-tanácsadás szervezésének modelljét: tehetséges sportolók, előadók keresése, és képzőművészeti tevékenység témában.

A mai pedagógia fő kérdése "milyen készségeket, képességeket tanítsunk", hogy a jövő felnőttje alkalmazkodni tudjon az új kihívásokhoz.

Magyarics Erika, Nemesócsa


Mező Katalin előadó


a szakmai tréning résztvevői


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!