A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


TUDOK regionális konferencia

Dunaszerdahely, 2009 november 26-27.

Az egyik a Dunaszerdahelyen immár 4. alkalommal megvalósult TUDOK regionális konferencia, amelyet a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége ez évben november 26-27-én rendezett meg a helyi szervező és szállást adó iskolák, a budapesti székhelyű Kutató Diákok Országos Szövetsége, Dunaszerdahely Város és a szponzorok hathatós segítségével, a Szlovák Köztársaság Oktatási Minisztériuma és a Magyar Köztársaság Oktatási és Kulturális Minisztériuma támogatásával.


A négy zsűri rangos szaktekintélynek örvendő tagjainak tánácskozása nov. 26-án már 11.00 órakor megkezdődött a Szent István téri Vidékfejlesztési Középiskolában, hiszen a versenyzők által összeállított egy oldalas összefoglalókat a zsűri tagjainak a szervezők már jóval korábban elektronikusan eljuttatták.

A pompás ünnepélyes megnyitó nov. 26-án 14.00 kor kezdődött Dunaszerdahely Város gyönyörű tanácstermében, ahol JUDr. Hájos Zoltán a város polgármestere fogadta a mintegy félszáz diákot és mentoraikat, a Kutató Diákok Országos Szövetsége tisztségviselőit: Nickl István alelnököt és Erdélyi Somát, valamint a zsűrit, az előadókat és a szervezőket. A helyi szervezésben feladatot vállaló Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatója Fibi Sándor a megbecsülés jeléül a polgármestertől iskolája számára értékes könyvadományt vehetett át.

A szakdolgozat -bemutató és az értékelés – könyvjutalmazással - a tágas Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskolában valósult meg (26-án 16.00-tól 18.30-ig és 27-én reggel 8.30-tól 11.30-ig) négy szekcióban: Matematika – informatika - csillagászat, Biolóogia - környezetvédelem, Orvostudomány és a humán tárgyakhoz kapcsolódó Helytörténet – művészettörténet - történelem szekcióban. A versenyzőkön kívül – hallgatóként, nézőként – a TUDOK 2009 befogadta az érdeklődő diákokat és a pedagógusokat a helybeli és a környező iskolákból.

A szervezők abban bíznak, hogy azon kollégák érdeklődését is sikerült felkelteni, akiknek eddig – információk hiányában – elkerülte figyelmét az a tény, hogy ez a magyarul megvalósuló szakdolgozat-bemutató nemcsak a Szlovákiában „SOČ” néven ismert verseny (stredoškolská odborná činnosť) magyar megfelelője, hanem esélyt jelent a tehetséges diák számára szakdolgozatával bemutatkozni széles körben – az egész Kárpát-medencében.

A magyarországi regionális fordulók mellett ez évben Erdélyben két helyszínen, Tordán és Nagyenyeden, valamint a Vajdaságban Szabadkán valósították meg a dunaszerdahelyihez hasonló regionális fordulót. A regionális fordulók legjobbjai eljutnak a 2010. évben március 26-27-én Sárospatakon megrendezett Kárpát-medencei fordulóra. Itt minden nyertes könyvjutalomban részesül – a különdíjasok is – és meghívást kapnak az ingyenes nyári káptalanfüredi kutatótáborba. Ami a továbbtanulók esetében még fontosabb: a nagydíjas előadások szerzői minden szekcióban a magyarországi egyetemekre való felvételinél 30 pluszpontot, az első díjasok pedig 15 pluszpontot kapnak az adott szekcióhoz rendelt tárgyból, ezenkívül pénzjutalomban részesülnek. Az erdélyi regionális konferencia legjobbjai a Babes-Bolyai Tudományegyetemre, illetve a Sapientia Tudományegyetemre felvételt nyernek

A dunaszerdahelyi TUDOK – 2009 legsikeresebbjei a 4 szekcióban a következők voltak: Halász Dávid a Selye János Gimnázium növendéke Komáromból (Multitouch – érintőképernyő c. dolgozattal), Farsang István, ugyancsak a Selye János Gimnáziumból ( Cseres-hegységbeli neovulkanitok ásványtani jellemzése c. dolgozattal), Gubik Réka és Szabó Anikó a Magyar Tannyelvű Egyházi Gimnázium növendékei Léváról (dolgozatuk címe Az mp3-as és annak káros hatásai), és Csicsay Áron a Párkányi Gimnázium növendéke (dolgozatának címe Egy pedagógusdinasztia élettörténete).

Az idén alapított SzMPSz – TUDOK – Dunaszerdahely nagydíjat Halász Dávid érdemelte ki, aki a zsűritől hatalmas elismerést kapott és egyúttal megszerezte a lehetséges legnagyobb pontszámot is.

A Dunaszerdahelyen megvalósított regionális fordulóról a fent említett 4 legjobb dolgozat szerzői mellett továbbjutottak Sárospatakra: a Füleki Gimnáziumból Tomolya Mátyás, a Rákóczi Ferenc Alapiskolából Gútáról Kocsis Levente Lénárd, Nagymegyerről a Bartók Béla Magyar Tanítási nyelvű Alapiskolából Csepi Julianna, Muzsnay Dóra és Lukovics Barbara, Molnár Réka a Párkányi Gimnáziumból, Barna Gergely és Barti Réka ugyancsak a Párkányi Gimnáziumból és Kovács Krisztina a Kodály Zoltán Gimnáziumból Galántáról.

/Hecht Anna, a SzMPSz alelnöke/


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!