A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Tehetséggondozás a képzőművészet eszközeivel

Berettyóújfalu, 2010. április 23.

A képzőművészeti tehetséggondozás terén együttműködő Igazgyöngy Alapítvány és a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége a Szülőföld Alap támogatásával valósít meg egy szakmai programot Szlovákiában és Magyarországon.


Az Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény által alkalmazott alternatív vizuális nevelési módszerek iránt nagy az érdeklődés a felvidéki magyar oktatási intézmények részéről. Az évek óta tartó programok hatása jól érzékelhető a szlovákiai magyar óvodákban és iskolákban. Azokban az intézményekben, ahol ezeket a módszereket alkalmazzák örömtelibb és sikeresebb a vizuális nevelés. A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége által koordinált szakmai programok célja a művészet iránt érdeklődő tanulók tehetséggondozása.


Olyan műhelyek indultak, amelyek nem elégedtek meg a feladatok reprodukálásával, hanem kreatív módon továbbgondolták azokat, és ők maguk is tesznek környezetükben a szemlélet, a vizuális nevelési eljárások terjesztéséért.

A tavasszal indult program célja, hogy segítse a szlovákiai magyar oktatási intézményekben a tehetséggondozó munkát, átadva a Berettyóújfaluban már hosszabb ideje felhalmozódott tapasztalatokat, ugyanakkor beépítve a hazai pedagógusok tapasztalatait is a tehetséggondozó munkába.


Februárban valósult meg egy szakmai továbbképzés, majd meghirdetésre került egy rajzpályázat, melynek témája a népszokások, néphagyományok képi megjelenítése.

Az elmúlt napokban nyílt meg az a kiállítás Berettyóújfaluban, ami 2009-ben a pozsonyi székhelyű SZNM Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeumában volt látható. A tárlatot Jókai Tibor az SZMPSZ titkára nyitotta meg, aki hangsúlyozta, hogy "a kiállítás és a rendezvény megszervezése is bizonyítja, hogy a szlovákiai magyar óvodákban és iskolákban mind jelentősebb szerepet játszik a művészet személyiségformáló szerepe. A készségtárgyakra fordított kevés tanóra ellenére oktatási intézményeink pedagógusai jól érzékelik, hogy mai, civilizációs gondokkal teli világunkban mennyire nagy szerepe van annak, hogy az oktatás mellett elsősorban a szabadidős tevékenységek, versenyek keretében találják meg diákjaink az alkalmat személyiség- és magatartásjegyeinek kiteljesítésére, a tehetség kamatoztatására".

A program zárórendezvényére június elején kerül sor Komáromban, ahol az igazgyöngyös gyerekek mutatkoznak be munkáikkal, valamint a pályázatra beérkezett alkotásokból nyílik kiállítás, ahová a legjobb alkotók és felkészítőik is meghívást kapnak.

Ez a program még szorosabbra fűzi az együttműködés szálait a két szervezet között.

/L. Ritók Nóra/


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!