A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


"Mit mesélnek az épületek..."

Pozsony, 2011. május 31.



A rendezvény fotóalbuma


A Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeumában 2011. május 31-én nyitották meg azt a tárlatot, amelyet a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a kiállításnak helyet adó múzeum által "Mit mesélnek az épületek" címmel meghirdetett pályázatra beérkezett alkotásokból állítottak össze hazai és magyarországi képzőművészek. A pályázatba 72 hazai oktatási intézmény közel 600 alkotással nevezett be. A szakemberek kiállításra javasolták azokat az alkotásokat, amelyek átgondolt alkotótevékenységet és egyéni megközelítéseket mutattak. A rendezvény fővédnöke Kollai István Magyar Köztársaság pozsonyi Kulturális Intézete igazgatója volt.

A díjazottak és felkészítő pedagógusaik meghívást kaptak Pozsonyba egy tanulmányúttal egybekötött ünnepélyes megnyitóra, akik az ország különböző régióiból érkeztek. A tanulmányút alkalmával megtekintették az egykori koronázó város történelmi emlékhelyeit majd a házigazda múzeum kiállításait.

Délután került sor az oklevelek és díjak átadására, valamint a tárlat megnyitójára. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Mičúch Ildikó SZK Kormányhivatala Nemzetiségi Főosztályának vezetője.

Bárdos Judit a pozsonyi Színház és Filmművészeti Egyetem hallgatója szavalata után Jarábik Gabriella a múzeum igazgatója köszöbtötte a résztvevőket. Jókai Tibor az SZMPSZ irodavezetője felolvasta a zsűri elnökének, Török Zita berettyóújfalui művésztanárnak a levelét, aki kiemelte, hogy a pályázat kiírásában szereplő címek felketették a gyerekek érdeklődését, mely megindította a fantáziájukat. Nagyon jó volt a címválasztás, hiszen ötvöződött benne a történelem a hagyományok és a hazai értékek iránti tiszteletadás.

Ezután került sor az öt kategória díjazott alkotóinak és pedagógusainak megjutalmazására, akik a szervezőktől oklevelet és ajándékkönyveket vehettek át. A zsűri javaslatára hat pedagógus különdíjban részesült: Fodor Mária a dunaszerdahelyi Kodály Zoltán Alapiskolából, Jókainé Kiss Éva a komáromi Jókai Mór Alapiskolából, Görözdi Gabriella a nemesócsai Móra Ferenc Alapiskolából, Farkas Alíz a rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájából, Fábik Erzsébet a nagymegyeri Janiga József Művészeti Alapiskolából és Maraffkó Klór Ildikó a gútai Corvin Mátyás Alapiskolából.

A rendezvény végén Jókai Tibor az SZMPSZ irodavezetője nyitotta meg a tárlatot, aki hangsúlyozta, hogy a pedagógusok, akik a nevelés szolgálatában állnak, felelősséget viselnek a következő generáció szellemi és intellektuális növeléséért. Ez a felelősség a szlovákiai magyar tanulók esetében abból is áll, mennyire tudják a pedagógusok megmutatni értékeinket, továbbadni hagyományainkat, megőrizni és gyarapítani szellemi kincseinket, anyanyelvünket. Kiemelte, hogy a jelen pályázati munkák ezen értékek megmutatásáról szólnak. Egyfajta szellemi hozadék, amit gyermek és pedagógus közös örömmel alkottak meg.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Programjában központi helyet foglal el a tehetségek felkarolása és gondozása. Sok hazai oktatási intézményben a pedagógusok a képzőművészet eszközeivel történő tehetséggondozást, az élményszerű vizuális nevelés alapelveit tartják szem előtt a tanulók harmonikus fejlődése érdekében.

A gyermekközpontú szemlélet a vizuális nevelésben fontossá teszi az érzelmi intelligencia kialakítását és fejlesztését napjaink sivár, fogyasztói szemléletével ellentétben. Előtérbe helyezi az élményközpontú kreatív megnyilvánulást, ami energiákat, alkotási kedvet szabadít fel a gyerekekben. Segíti a tehetség kibontakozását.

A tárlat június végéig tekinthető meg a múzeum Žižka utca 18. szám alatt található épületében

/jt/



A rendezvény fotóalbuma


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!