A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Továbbképzések a művészetek eszközeivel
Kreativitás az ének-zeneórán

Komárom, február 14., 15.,



A rendezvény fotóalbuma


2012. február 14-én a Komáromi Pedagógiai Napok keretén belül a Jókai Mór MTNY Alapiskola adott otthont Dr. Tóth Árpád (Budapest) zeneszerző, karvezető foglalkozásának.

Az előadás két részből állt: az első részében gyakorlati foglalkozást tartott 3.-4. osztályos tanulókkal. Velük szemléltette, mutatta be, hogyan, milyen módszerekkel lehet a gyerekek számára élvezetessé tenni az ének-zeneórán alkalmazott ritmusgyakorlatokat, hogy az számukra ne "unalmas visszatapsolás" legyen, hanem kreatív, improvizatív jellegű készségfejlesztés. A gyerekek (és a jelenlévő pedagógusok is) rendkívül élvezték az újszerű improvizációs barlang-, sziámi-, tükörkép-, szellemjátékot, melyek során az egymásra figyelést is gyakorolták. Bár végig megállás nélkül "dolgoztak", mégis felszabadultan, élményekkel gazdagodva fejeződött be számukra az óra.

Az előadás második részében a látottak-hallottak elemzése következett. Arra a közös nevezőre jutottunk, hogy a készségfejlesztésnek a tanár legkreatívabb tevékenysége közé kell tartoznia, hiszen minden ének-zeneórán azonos ismereteket kell különböző módon körüljárnunk. Ugyanakkor a készségfejlesztés az énekóra legélvezetesebb, de egyben a legunalmasabb része is lehet - ez mindenkor a tanár felelőssége. A mai gyermek egyre jobban igényli, hogy egyénileg is megnyilvánulhasson, erre ad kiváló lehetőséget az improvizáció. A már készséggé fejlesztett ismeret ismétlése az óra legpihentetőbb, legélvezetesebb pontjává válhat a tanuló és a tanár számára egyaránt.

A szakmai nap összegzéseként elmondható, hogy a tartalmas bemutató foglalkozást látva rengeteg gyakorlati tanáccsal gazdagodva tértünk vissza az iskolába, és csak rajtunk, pedagógusokon múlik, hogy minél gyorsabban fel is használjuk munkánk során. A lendületes, fiatal előadó, Tóth Árpád élvezetes stílusa mindannyiunkat magával ragadott. Arról győzött meg, hogy hatékony zenei nevelés napjainkban csak úgy tud érvényesülni, ha a heti egy órát a tanárok energiájukat nem kímélve élvezetessé teszik a gyerekek számára.

/Pfeiferlik Annamária/



A rendezvény fotóalbuma


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!