A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Rekordlétszámú résztvevő a XXI. Jókai Mór Nyári Egyetemen

Komárom, 2012. július 9 - 14.



A rendezvény fotóalbuma


2012. július 9-én Komáromban ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a XXI. Jókai Mór Nyári Egyetem, a szlovákiai magyar pedagógusok legszélesebb körű továbbképzése. A megnyitón megjelent Balogh Csaba, Magyarország pozsonyi nagykövete, Gyetvai Árpád, az Emberi Erőforrások Minisztériuma képviseletében Budapestről, Berényi József elnök és Szigeti László alelnök az MKP képviseletében, Anton Marek, Komárom polgármestere, Nagy Melinda a Selye János Egyetem rektorhelyettese. A kárpátaljai, észak-bácskai, horvátországi baráti magyar pedagógusszövetségek küldöttségei és Nyugat-európai Országos Magyar Szervezetek Szövetségének vezetője szintén megtisztelték jelenlétükkel a rendezvényt. A nyári egyetem nyitóelőadója, Nanszákné Cserfalvi Ilona, a debreceni Hittudományi Egyetem professzor asszonya Megértés-törődés-felelősség címmel osztotta meg a hallgatósággal tartalmas gondolatait a pedagógiáról.

Mintegy 300 hazai és Kárpát-medencei pedagógus érkezett, akik hat napon keresztül alkotó munkával, gazdag kulturális programmal töltik a hetet. A szervezőknek, az SZMPSZ Komáromi Regionális Pedagógiai Központjának és Komáromi Területi Választmányának célja, hogy minden résztvevő számára emlékezeteset, alkalmazható tudásban, élményekben maradandót tudjunk nyújtani a képzések és a kiegészítő programok során.

Az idei nyári egyetem a korábbiaktól eltérően jelentős változásokat hozott. A társszervezők, az SZMPSZ és a Selye János Egyetem Comenius Pedagógiai Intézete, a komáromi Módszertani Pedagógiai Központ, a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara segítségével a megvalósuló 9 továbbképzésből 6 elismert, akkreditált képzésnek minősült. Ezek sikeres befejezésével kreditpontokat gyűjtenek a hallgatók. Három csoportban pedig folytatódik a hagyomány, a minőségi munkával párosuló, kötöttségek nélküli élményszerzés, a feltöltődés. A kilenc szakcsoport 11 munkacsoportjában nem akkreditált programként választották a pedagógusok a vizuális nevelést, az osztályfőnöki képzést és a néptáncot. Az akkreditált programok: karének és karvezetés, grafomotorikus képességfejlesztés a képzőművészet segítségével, projektalapú oktatás, interaktív és dinamikus matematika, biológiatanár szaktudásának fejlesztése és multiperspektivikus történelemtanítás. A szakmai munka mellett kiegészítő programként sor került a komáromi erődrendszer megtekintésére, és a Duna Menti Múzeumban Korpás Éva népdalénekes fellépése aratott nagy sikert. Csütörtökön a pedagógusok veszprémi és balatonfüredi tanulmányúton vettek részt. Pénteken 18,00 órakor a komáromi református templomban az ökumenikus istentisztelet után az ének-zenei szakcsoport résztvevőinek hangversenyére kerül sor. Szombaton a szakmai zárás keretén belül a képzőművészeti szakcsoport résztvevőinek munkáiból nyílik kiállítás a Duna Menti Múzeumban. A Nyári Egyetem megvalósítását támogatta a budapesti Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatásért Felelős Államtitkársága, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt, Komárom város önkormányzata, a Selye János Egyetem és a helyi Művészeti Alapiskola.

/vm/

A rendezvény fotóalbuma

[2012.09.03.]
A szakcsoportok beszámolói:

Maticsek Regina: Élményszerű vizuális nevelés
Szetyinszky Veronika: Ismerd meg a gyermeket
Berky Angelika, Szabó Kinga: Néptánc
Lészkó Katalin: Projektalapú oktatás
Kálosi Gabriella: Projektalapú oktatás
Dr. Kalácska Erzsébet: Interaktív és dinamikus matematika
Biológia
Deák Irén:A multiperspektivikus történelemtanítás lehetőségei a magyar-szlovák közös történelem példáira alapozva



Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!