A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Értékteremtő táborok Komáromban

Komárom, 2012. június 30. - július 5.


IX. Jókai Mór Vers- és Prózamondó Tábor
Komárom, 2012. június 30. - július 5.

II. Harmos Károly Képzőművészeti Alkotótábor
Komárom, 2012. június 30. - július 5.



A rendezvény fotóalbuma


A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Szlovákiai Magyar Protestáns Oktatási és Közművelődési Egyesület szervezésében június 30-án nyitották meg Komáromban a IX. Jókai Mór Vers- és Prózamondó Tábort, valamint a II. Harmos Károly Képzőművészeti Alkotótábort.

A szombati megnyitón Vörös Mária az SZMPSZ alelnöke hangsúlyozta, hogy mindkét tábort azzal az elgondolással indították útjára a szervezők, hogy a vakáció alatt lehetőséget adjanak az ország különböző részeiből Komáromba sereglett, a művészetek iránt nyitott, fogékony gyerekeknek az önkifejezésre, tehetségük kibontakoztatására. Teszik mindezt tapasztalt, kitűnő pedagógusok irányítása alatt, akik jól tudják, hogy a mai gyerekekben is ott az igény a szépség, a művészet befogadására, az értékteremtésre. A nyitóelőadást Gaál Ida muzeológus tartotta mindkét tábor közel 110 résztvevőjének a komáromi Ipari Középiskola dísztermében.

A versmondó tábor résztvevőivel hazai és magyarországi szakemberek foglalkoznak három korcsoportban. A napi foglalkozások alkalmával a tanulók betekintést kapnak a szövegválasztás és szövegelemzés rejtelmeibe, valamint az előadásmóddal, beszédtechnikai gyakorlatokkal ismerkednek.

A képzőművészeti alkotótábor résztvevőivel komáromi Jókai Mór Alapiskola pedagógusai foglalkoznak két korcsoportban, melynek célja, hogy a résztvevők a különböző képzőművészeti technikák megismerése közben alkossanak. Ez az alkotási mód az élményszerű vizuális nevelésre alapoz sok más egyéb érték és képességfejlesztés mellett.

A tábor résztvevői az ismeretek bővítése céljából balatonfüredi tanulmányúton vettek részt, ahol megtekintették a közelmúltban felújított Jókai-villát és a Balatonon sétahajóztak.

A zárónapon a versmondó tábor résztvevői közös produkcióikat mutatják be az érdeklődőknek, míg az alkotótábor résztvevinek egész hetes munkáiból nyílik kiállítás.

A résztvevők magas száma is bizonyítja, hogy hazai iskoláinkban sok a tehetség, akikből nem hiányzik a céltudatos szorgalom, az akarat, a kitartás sem, hiszen ők a nyári semmittevés, a televízió, a számítógép helyett az alkotótáborokat részesítik előnyben.

Mindkét tábor a nyelvvel való kommunikáció: az egyik az élő szó, a drámajáték, a másik a vizuális nyelvvel való lelket tisztító, embert gazdagító tevékenység, melynek sajátos lehetősége a teljességre való törekvés, melyben a gyermekek más-más helyről hozott kulturális élményei összekapcsolódhatnak.

/jt/



A rendezvény fotóalbuma


Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!