A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz

VII. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál

Komárom, 2014. június 14.

A rendezvény fotóalbuma


A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a komáromi Jókai Mór Alapiskola, Komárom városa és a Városi Művelődési Központ 2014. június 14-én a Jókai Napok kísérő rendezvényeként rendezte meg a VII. Kaszás Attila Versmondó Fesztivált. A megnyitón és Kaszás Attila szobrának megkoszorúzásán a főszervezők mellett részt vettek a különdíjak felajánlóinak képviselői is.

A rendezvényt Fekete Irén, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Komáromi Területi Választmányának elnöke nyitotta meg. Megindítóan őszinte, személyes hangvételű nyitóbeszédében megemlékezett a gimnazista Kaszás Attiláról, akinek tehetsége, elhivatottsága már akkor mindenki számára nyilvánvaló volt.

A Kaszás Attila emlékének szentelt versmondó fesztiválon a szabadon választott vers mellett ebben az évben a Hét évszázad magyar versei című antológiából kellett egy költeményt választaniuk a benevezőknek.

A verseny népszerűségét mutatja, hogy egyre többen érdeklődnek a fesztivál iránt idehaza és a határokon túl is. A vendégként érkezett kárpátaljai és vajdasági tanulók révén nemzetközivé vált a fesztivál. Az elődöntők négy helyszínen valósultak meg: a Felvidéki Magyar Pedagógusok Házában, a művészeti alapiskola koncerttermében, a Jókai Mór Alapiskolában, és a Duna Menti Múzeum dísztermében, mely a döntő helyszínéül is szolgált.

A bírálóbizottság tagjai neves budapesti és hazai szakemberek voltak: Pápai Erika, Vencel Vera, Szvrcsek Anita, Horváth Sándor színművészek Budapestről, illetve Nyíregyházáról, Dolmány Mária elnök és Körömi Gábor a Magyar Drámapedagógiai Társaság képviseletében, Szabó Viktor, Tar Renáta, Majorfalvi Bálint színművészek a Komáromi Jókai Színházból valamint Jókai Ágnes, a pozsonyi színművészeti egyetem hallgatója.

A délutáni döntőbe mindhárom kategóriából az aranysávba sorolt versenyzők jutottak.

Itt valamennyi résztvevő előtt az egyesített zsűri ismét meghallgatta a legjobbakat, és eldöntötte, ki kapja közülük a fődíjat, illetve a különdíjakat.

A verseny befejezése után a bírálóbizottság tagjai az elhangzott produkciókat egyénenként, személyre szólóan értékelték, a versmondókat értékes szakmai tanácsokkal, útmutatásokkal látták el.

A végső eredményhirdetésre a Jókai Napok záróünnepségén a VMK nagytermében került sor. A szervezőktől minden résztvevő névre szóló emléklapot és értékes könyvjutalmat kapott. A zsűri egybehangzó véleménye alapján az idei évfolyamban a versválasztás, a versek előadásmódja is komoly fejlődést, előrelépést mutatott.

Aranysávos minősítést kapott az I. kategóriában Baros Dániel (Deáki), Gál Ádám Vajk (Hetény), Németh Dávid (Pozsony), Fekete Lujza, Gaál Eszter Veronika (Komárom), Váradi Miriam (Nyárasd), a II. kategóriában Kantár Máté (Gúta), Holocsy Zsóka Zsófia (Szenc), Bukovszky Orsolya (Szentpéter), Szőke Rebeka (Vajdaság), Gál Réka Ágota (Hetény), Vincze Melinda Erzsébet (Párkány), Modróczky Mercedesz, Czirfusz Viktória, Lakatos Áron, Králik Máté(Komárom), a III. kategóriában Glázer Bálint (Párkány), Melecsky Kristóf (Komárom) és Kovács Péter (Kárpátalja).

A zsűri a fődíjat, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Kaszás Attila Közhasznú Alapítvány által alapított Kaszás Attila-díjat az II. kategória versenyzőjének, a hetényi Tarczy Lajos Alapiskola tanulójának, Gál Réka Ágotának ítélte.

A rendezvényhez anyagi támogatást nyújtott Komárom városa. A fődíjat a Kaszás Attila Közhasznú Alapítvány és a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége biztosította. Különdíjakat ajánlottak fel a MK Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Jókai Mór Alapiskola, a művész komáromi barátai, tisztelői és gimnáziumi osztálytársai.

A hetedik alkalommal megszervezett fesztivál elsősorban az ígéretes versmondók felfedezését és a klasszikus magyar irodalom népszerűsítését tűzte ki célul. A résztvevők komoly felkészültsége, a színvonalas előadásmód, a körültekintő szervezés teljesíti célját: Kaszás Attila emlékét ápolva fedezi fel, segíti a fiatal tehetségeket.

(Vörös Mária írása)

Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!