A legfrissebb hír...
SzMPSz logo: Visszavezet a kezdőlapra...

  Főmenu
Tantárgyi felületek
Szervezeti élet
Rendezvények
Képzés, továbbképzések
Diákversenyek
Pályázatok
Hírek
Pázmány Alapítvány
Comenius
Oktatáspolitika
Pedagógusfórum
Jogszabályok
Adatbázisok
Galéria
Letöltés
Informatika és Tananyag
Beíratkozás
Archívum
  Pedagógiai Központok
  Rokon linkek

  Elérhetőségünk

postacím:
945 01 Komárno 1
P.O.Box 49
e-mail:
szmpsz@szmpsz.sk; pek@szmpsz.sk
tel/fax:
[+421](0)35 771 3572
[+421](0)35 771 4755
[+421](0)31 780 7928
fax:
[+421](0)35 771 4756

  A weboldal támogatója
  (C) 2004-2011 SzMPSz


Komáromi Regionális Pedagógiai Központ
V. Regionális Szakmai Napok

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Komáromi Regionális Pedagógiai Központja megalakulása óta /2003/ töretlen lelkesedéssel szervezi a régiójába tartozó pedagógusok /komáromi, érsekújvári, lévai járások/ szakmai továbbképzését, és társszervezője az SZMPSZ Központi Irodája által szervezett számos országos rendezvénynek.

Ez év őszén ötödik alkalommal került megrendezésre a Regionális Szakmai Napok őszi rendezvénysorozata, amelyen egész napos szakmai továbbképzéseket szerveztek a komáromi, érsekújvári és lévai TV pedagógusai részére. Jókai Tibor a Komáromi Regionális Pedagógiai Központ vezetője elmondta, hogy hagyományosan intézményekbe kihelyezve végzik a pedagógusok szakmai továbbképzését – a régiók iskoláiból, óvodáiból, a területi választmányoktól érkezett igényekkel összhangban.

1.
Augusztus 29-én Nemesócsán a Móra Ferenc MTNY Alapiskolában „Az iskolák új arculata” címmel tanévkezdő szakmai tréningre került sor. A továbbképzés vezetője a nyári egyetemekről jól ismert előadó Kárpáthy Magdolna volt. A képzés során az előadó rávilágított arra, hogy korunk emberének nem a passzív lexikális tudás nyújtja az érvényesülés lehetőségét, hanem az elsajátított ismeretek egyéni kreatív módon való felhasználása. A pedagógus a gyermeki személyiség egyediségét felismerve válassza meg a megközelítés leghatékonyabb módját. A továbbképzésen közel 40 pedagógus vett részt a komáromi, dunaszerdahelyi, érsekújvári és galántai járásokból.
(Képes beszámoló a galériában.)

2.
Október 5-én Zselízen a helyi MTNY Gimnázium társszervezésében „A földrajztól a geometriákig, avagy Nem-euklideszi kalandok a rajzgömbön” címmel Lénárt Istvánt az ELTE tanára, oktatáskutató, a Lénárt rajzgömb megalkotója tartott egész napos szakmai továbbképzést. A továbbképzés résztvevői a nap során régi, 8-900 éves térképeket csodálhattak meg, nyomon követhették, hogyan változott az európai emberek földrajztudása. A gömbölyű Föld tanulmányozásához gömbi geometriára van szükség. Az előadó bemutatta a gömbi rajzeszközök használatát, s közben azt is tisztázta, hogyan definiálhatjuk a gömbön a legegyszerűbb elemeket, két gömbi főkörnek hány metszéspontja lehet.
(Képes beszámoló a galériában.)

3.
November 10-én a Hetényen a helyi MTNY Alapiskolában Szép Erzsébet vezetésével az iskolai bábcsoportokat irányító pedagógusok találkoztak egy egész napos szakmai foglalkozáson, ahol a különböző típusú bábok elkészítésével ismerkedtek. A foglalkozás célja a bábozás során használható bábtípusok elkészítése és alkalmazása, valamint a bábozás, mint iskolai köri tevékenység során a gyermeki személyiség és kreativitás fejlesztése. A szakmai foglalkozáson 15 pedagógus vett részt.
(Képes beszámoló a galériában.)

4.
November 15-én Érsekújvárban a Czuczor Gergely MTNY Alapiskolában és november 16-án Léván a Juhász Gyula MTNY Alapiskolában a Gyermeki fantázia s a vizuális nevelés fejlesztését szolgáló foglalkozáson vehettek részt az érdeklődő pedagógusok: óvónők, nevelőnők, tanítók és tanárok L. Ritók Nóra és Török Zita művésztanárok által vezetett szakmai tréningen. A legtöbb iskolában sajnos a művészeti tantárgyak még mindig „mostohagyereknek” számítanak, s e nívós képzés célja, hogy a képzőművészet tanítása mind a gyerek, mind a pedagógus számára élményszerű legyen. A résztvevők nagyszerű képzőművészeti technikákat sajátítottak el, melyekkel jelentős mértékben fejleszthetik diákjaik rajzkészségét. A továbbképzésen 30 pedagógus vett részt az érsekújvári, komáromi és galántai járásokból.
(Képes beszámoló a galériában.)

5.
November 19-én a párkányi Ady Endre MTNY Alapiskolában Konfliktuskezelés az iskolában címmel Szekszárdi Júlia budapesti szakelőadó tartott egész napos tréninget a régió pedagógusainak. A képzés során a résztvevők konfliktuskezelő stratégiákkal ismerkedtek, elemzéseket végeztek hogyan reagálunk azokban a helyzetekben, amikor eltérés van saját szándékaink és a mások szándékai között. A pedagógusok tesztelték saját problématűrő képességüket is. Tesztlapon különböző szituációkat pontoztak, hogy véleményük szerint mennyire tartják ezeket súlyosnak.

A nap végén az egyik résztvevő kolléga elmondta, hogy a konfliktus életünk természetes velejárója. Felesleges ezért folyton azzal próbálkozni, hogyan lehet elkerülni az összeütközéseket. Hasznosabb, ha megtanuljuk, hogyan bánjunk ezekkel a helyzetekkel. Így csökkenthetjük a zavar, harag, sértődöttség és kudarc érzését, s helyette átélhetjük a sikeres konfliktuskezelés élményét, ami saját önbecsülésünket, önbizalmunkat is megerősíti. Pedagógusként, pedig feladatunk: megtanítani erre diákjainkat.
(Képes beszámoló a galériában.)

Gyermekrajzok kiállítása a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákai Magyarok Kultúra Múzeumában
Komáromi Pedagógiai Napok megnyitója
VI. Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése
Móricz Zsigmond Emlékkonferencia
Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség tisztújító közgyűlése
Akkreditált továbbképzés
Országos Óvodapedagógiai Konferencia
VII. Ung-vidéki és Bodrogközi Pedagógiai Napok
Kufstein-tanácskozás Felsőpulyán
Magyar - magyar kapcsolatépítés horvátországi Drávaszögben
A Szlovákiai Magyar Iskolák Országos Tanévnyitója
a galántai Szent István király templomban

Táblázat az SZMPSZ tagság nyilvántartásához (TV elnököknek)

Aktuális információk.
Kattintson ide!


Lapozzon bele a PF eddigi számaiba!


Adatlap a Pedagógus Fórum cikkírói reszére

Iskolai adatbázisunk a települések sorrendjében tartalmazza az iskolák adatsorait, beleértve a megnevezéseket, kapcsolatokat, igazgatók és helyetteseik neveit és elérhetőségeit s pár egyéb adatot. A 900-nál is több bejegyzést tartalmazó adatbázis településre szűrhető, avagy a "Bővített kereső|szűrő" segítségével egyéb szofisztikált szűrésmódok definiálhatók. A rendszer elégségesen sokféle oszlop-szerkezetű iskolalistákat tud generálni. Lépjen be! Próbálja ki!