Tankönyvrendelési lehetőség
2020-06-12
Közlemény az SZMPSZ nyári rendezvényeivel kapcsolatban
2020-06-17
Minden elem

Miénk a város! 2020 – Nyertes intézmények

Lezárult a külhoni magyar óvodásoknak és kisiskolásoknak szóló Miénk a város! online játék és megvannak az idei nyertesek, 113 külhoni intézmény kapott 100 ezer Ft értékű Csodasarkat.. (62 erdélyi, 22 felvidéki, 22 vajdasági és 7 kárpátaljai)  A 113 nyertes intézmény mellett további 500 gyerek értékes könyvjutalomban részesül, mindegyik nyereményt az új tanév elején adják át.

Az idei játékban rekordszámú versenyző, 2500 külhoni gyerek vett részt, akik nyolc héten át 60 000 feladatot oldottak meg. A Nemzetpolitikai Államtitkárság nyolcadik éve hirdeti meg a külhoni magyar 6-10 éveseknek szóló Miénk a város! játékot, idén a szokásos őszi kezdés helyett már tavasszal elindult a vetélkedő és a megszokott 4 hét helyett 8 héten át tartott. A játék indításának őszről tavaszra való átütemezésével az volt a cél, hogy az államtitkárság segítséget nyújtson a külhoni területeken a járványhelyzet miatt otthonaikban tartózkodó kisgyerekes családoknak, akik a játékon keresztül tartalmas időt tölthettek együtt.

Az aktív részvételért nemcsak a gyerekeket, de a szülőket, családtagokat is köszönet illeti, akik végig támogatták és segítették a gyerekeket a versenyben.

Gratulálunk a nyerteseknek és minden résztvevőnek!

 

Nyertes intézmények

Zöld Péter Általános Iskola, Madéfalva

Molnár Hanna

Szentes Viktória

Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy

Sala Bíborka Hanna

Turo-Csia Nándor

Sala Máté Bence

Vargha Zselyke

Luffy Rebeka

Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely

Szabó Panna Zsófia

Fésűs Zalán

Mártonffi János Általános Iskola, Szentegyháza

Tókos Hunor

Fogarasy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós

Bende Erzsébet

Bakos Zala

Péter Dorottya

Bakos Noel

Portik–Gyurka Dalma

Szervó Mihály Általános Iskola, Padé

Jenei Csenge

Kádár Márton Általános Iskola, Mezőpanit

Barabási Koppány Zoltán

Barabási Vazul Levente

Barabási Bíborka

Bodó Álmos

Bodó Napsugár

Bende Debóra

Lukács Nimród

Nagy Imre Általános Iskola, Csíkszereda

Kovács Zselyke

Szabó –Mező Ágota

Szabó –Mező Botond

Szabó –Mező Fanni

Szabó –Mező Zselyke

Erőss Mátyás

Harcói Normál Programú Óvoda, Harcó

Lukács Dániel Béla

6–os számú Napköziotthon, Marosvásárhely

Barabás Dávid

Demeter Hanna

Tudor Vladimirescu Általános Iskola, Marosvásárhely

Pápai Csongor

Papai Hanna

Vasile Lucaciu Általános Iskola, Szatmárnémeti

Gacs Dóra

Kolozsvári Református Kollégium, Kolozsvár

Capusneanu Ábel

Fazakas Noémi

Fazakas Lehel

Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad

Ackerman Nikol

Gidiman Márk

Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola, Martonos

Holló Fanni

Zajzoni Rab István Középiskola, Brassó

Remán Zippenfenig Botond

Remán Zippenfenig Sarolta

Harasztkeréki Általános Iskola, Harasztkerék

Bereczki Alíz

Bernády György Általános Iskola, Marosvásárhely

Preg László

Fábián Ingrid Renáta

Czintos Tímea

Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola, Perbete

Kovačič Tímea

Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Bata Ticián

Borsi Tamás

Almágyi Alapiskola és Óvoda, Almágy

Varga Balázs Bendegúz

Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

Nyáguly Bulcsú

  1. Boros Fortunát Középiskola, Zetelaka

Dénes Réka

Karsai Zsófia Anna

Csáki Balázs

Lukács Szilvia

Sigismund Toduta Zenei Főgimnázium, Kolozsvár

Nagy Ilka

Simon Mátyás

Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja

Farkas Eszter

Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár

Deák Vilmos

Hófehérke Óvoda, Bóbita épület, Zente

Bilicki Norbert

Bátyúi Középiskola, Bátyú

Szilvási Csaba

Tóth Gréta

Székely Mózes Általános Iskola, Lövéte

Kelemen Ervin Márk

Kelemen Csilla  Mária

Márton Alíz

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

Széll Réka Laura

Salistean Patrick

Kiss Dóra

Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda

Borbáth Réka

Voloncs Hanna Vivien

Dornescu Henriett

 

Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Diósförgepatony

Iváncsai Levente

Iváncsai Szabolcs

Bolyai János Középiskola, Aknaszlatina

Kachmar Martin

Vajdaszentiványi Általános Iskola, Vajdaszentivány

Galaczi István

Nagy Andrea Enikő

Demeter József

Boldog Sarkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi

Balta Rita

Százszorszép Óvoda, Kispiac

Tornai Áron

Hődör Lilla

Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos

Varbai Hanna

Faragó Maja

Bohata Bence

Bohata Luca

Derceni Középiskola, Dercen

Országos Dominika

Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely

Károly Dorottya

Kovács Tamás

Sántha Lajos András

Nicolae Colan Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy

Pál Csenge Krisztina

Idős Kovács Gyula Általános Iskola, Bácskossuthfalva

Balázs Boglárka

Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szatmárnémeti

Juhász Ádám Lajos

Seletye Dominik

Papp Kristóf

Zagonyi Hanna Petra

Diószegi Általános Iskola, Diószeg

Vonz Valentina Nóczi

Gellért Attila

Kiss Ferenc Általános Iskola, Csíkmadaras

Kopacz László

Mikes Kelemen Elméleti Gimnázium, Sepsiszentgyörgy

László Kincső Orsolya

Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa

Ördög Viktória

Darabán Dorina

Harmat Ádám

Harmat Réka

Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr

Ficzus Dávid

Petőfi Brigád Általános Iskola, Kúla

Vojcsena Patrícia

Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Dunaszerdahely

Németh Zoltán

Gáspár Rita

Mircea Eliade Általános Iskola, Szatmárnémeti

Ványi Iringó

Ványi Imola

Általános Iskola, Tiszabökény

Márton József

Roman Viktor Általános Iskola, Homoródszentpéter

Pál Ráhel

Szent György Általános Iskola, Marosszentgyörgy

Varodi Dorottya Szófia

Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta

Baráti Anett

Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás

Celva Ramóna

Ungvári 10. Számú Dajka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola, Ungvár

Pónitz Áron

Názárovits Eleonóra

Gotko Elizabet

Roják Emília

Bartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Nagymegyer

Boros Dávid

Magyarics Csaba

Bozsenyík Viktória

József Attila Általános Iskola, Csíkszereda

Bán Zorka

Herki Hanna

Bakó Boglárka

Salamoni Gimnázium, Tiszasalamon

Hudák Zsófia

Deák Farkas Általános Iskola, Nyárádszereda

Balázs Kristóf

Kacsó Eszter Réka

Marosvásárhelyi Református Kollégium, Marosvásárhely

Király Krisztián

Bambi Iskoláskor Előtti Intézmény, Pacsér

Fremond Ádám

Szalárdi János Általános Iskola, Szalárd

Szabó Lóránd Márk

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság

Izsmán Lídia

Kemény János Elméleti Líceum, Maroshévíz

Szvinyuk Zsanett

Deme Szabolcs Tamás

Berde Mózes Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr

Nagy Nimród Attila

Zsigárdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Zsigárd

Lelkes Zalán

Samu Mihály Általános Iskola, Óbecse

Tarján Dorka

Ady Endre Általános Iskola, Kalotaszentkirály

Szőke–Okos–Rigó Kincső

Szőke–Okos–Rigó Csenge

Széchenyi István Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Felsőszeli

Köböl Szilárd

Ady Endre Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Párkány

Urbán Hunor

Kókai Imre Általános Iskola, Temerin

Tadity Vikor

Arany János Általános Iskola, Völgyes

Szurok Noel

Dédai Általános Iskola, Déda

Iván Olívia

Lázár Jázmin

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

Papp Mátyás

Szilágyi Bea Dóra

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium, Kassa

Demeter Dorián

Ignáth Ferenc

Gaál Mózes Általános Iskola, Barót

Győrfi Ákos

Ady Endre Kísérleti Általános Iskola, Kishelyes

Kurnyák Zsófia

Bálint Vilmos Általános Iskola, Csíkszenttamás

Bogyó Barbara

Nasa Radost Iskoláskor Előtti Intézmény, Szabadka

Varga Noah

Margit Dalma

Csallóközcsütörtöki Alapiskola, Csallóközcsütörtök

Pongrácz Natália

Nagyváradi 16-os Számú Általános Iskola, Nagyvárad

Calapis Hanna

Tulka Hanna Dóra

Alexandru Ioan Cuza Általános Iskola, Marosvásárhely

Nagy Rebeka

Hám János Líceum, Szatmárnémeti

Doloczki Dániel

Illyés Lajos Általános Iskola, Szováta

Szoboszlai Norbert

Lilliput Óvoda, Orom

Túrú Zoé

Csillagszem Napközi, Gyergyószentmiklós

Erdős Johanna

Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely

Gyenge Klára

Matei Corvin Technológiai Líceum, Vajdahunyad

Kiss Norbert

Kiss Dávid

Csáki Lajos Általános Iskola, Topolya

Vetró Zsombor

Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta

Tóth Eszter

Kisudvarnoki Magyar Tannyelvű Alapiskola, Kisudvarnok

Marczell Zsófia Ágnes

Zsitvabesenyői Alapiskola, Zsitvabesenyő

Iván Edvin

Dacia Gimnázium, Marosvásárhely

Komáromi András

Vágfarkasdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda, Vágfarkasd

Erdélyi Anna

Kisiratosi Páter Godó Mihály Általános Iskola, Kisiratos

Susán Dóra

Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó

Pogány Zoya

Miroslav Antity Általános Iskola, Palics

Torma Luca

Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely

Lakatos Ágnes

Jakab Ágnes

Nyárádkarácsonyi 1-es Számú Gimnázium, Nyárádkarácsony

Pethő Dávid Hunor

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

Stier Kata

Cseh Károly Általános Iskola, Völgypart

Bender Zoé

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

Lakatos Panna

Tündérkert Magyar Nevelési Nyelvű Óvoda, Gúta

Elzer Bálint

Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva

Molnár Zsófia

Pongrác Lajos Alapiskola, Ipolyság

Križan Viktória

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

Bardocz Dávid

Brassói ’Diaconu Coresi’ 2-es számú Általános Iskola, Brassó

Jakab–Veres Csaba

Bihardiószegi 1-es Számú Általános Iskola, Bihardiószeg

Kovács Zsófia

Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

Napsugár Óvoda, Óbecse – támogatott intézmény: Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

Bartusz Áron

Hódi Zsófia

Marianum Magyar Tannyelvű Egyházi Alapiskola és Óvoda, Komárom

Karácsony Eszter

Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy

Szőke Hunor

Csernakeresztúri Elemi Iskola, Csernakeresztúr (Téglás Gábor Elméleti Líceum tagintézménye)

Júlia és Roli