Magyarországi továbbképzések Kárpát-medencei pedagógusok számára
2021-06-24
Digitális technológiák alkalmazása a helytörténeti kutatásban
2021-07-02
Minden elem

VI. FELVIDÉKI TEHETSÉGNAP online értékelése és ünnepi díjazás

2021-ben egyének és csoportok számára is meghirdette az SZMPSZ a pályázati felhívását, hogy keresi az ígéretes tehetségeket, akik eredményeikkel és adottságukkal kitűnnek társaik közül.

Egy év kihagyása után érkeztek is szép számban a nevezések, közülük a meghatározott feltételeknek megfelelve 53 egyén és 19 csoport és azok mentorai nyerték el az elismerést 38 jelölő intézetből, szervezetből.

A díjazottak és felkészítő pedagógusaik teljes névsora itt is olvasható:

ELŐADÓMŰVÉSZET – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Baros Dániel Alapiskola, Deáki Renczés Nóra
Bittera Sophie Iman Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki Bittera Katalin, Fodor Mária,  Soóky Márta, Kevicky Tünde
Bukovský Zsófia Alapiskola, Deáki Renczés Nóra
Bukovszky Borbála Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter Bukovszky Nóra
Csiba Márió Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes Trela Anett
Gerencséry Erik Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Marcelháza Gál Lívia
Karvai Vittórió Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed Varga Mária
Ladányi Viola Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Marcelháza Lancz Ildikó
Molnár Máté Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola, Dunaszerdahely Nagy Írisz

 

KÉPZŐMŰVÉSZET – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Győri Zoe Rebeka Alapiskola, Deáki Renczés Nóra
Kürthy Orsolya Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság Bóna Tímea
Pinke Kitti Selye János Gimnázium, Komárom Bukor Emőke
Žigo Boglárka Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter Pócsa Ágnes

 

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Bukovský Dorottya Alapiskola, Deáki Renczés Nóra
Horváth Gergely Turczel Lajos Alapiskola és Óvoda, Szalka Fábián Éva
Horváth Zsombor Turczel Lajos Alapiskola és Óvoda, Szalka Jónás Hortenzia
Károlyi Zsófia Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Munka utca, Komárom Kocsis Piroska
Korpás Johanna Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Szenc Tóth Katalin
Korpás Lilla Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Iró Erzsébet
Lénárt Dóra Selye János Gimnázium, Komárom Farkas Adrianna
Simonics Réka Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana
Szőcs Eszter Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Ollé Krisztína

 

SPORT ÉS MOZGÁSKULTÚRA – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Jakab Béla Selye János Gimnázium, Komárom Gyurenka István
Kulich Eszter Építőipari Szakközépiskola, Ógyalla Hajdú Andrea
Nyíri Kristóf Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi Nagy István, Pecze Norbert
Puha Réka Selye János Gimnázium, Komárom Diósi Viktor
Racsko Márk Dobó István Alapiskola, Nagyszelmenc Hack László, Szabó Balázs
Vízy Róbert Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola, Dunaszerdahely Csémi József

 

TÁRSADALOMTUDOMÁNYOK – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Horváth Eszter Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár Horváth József, Kollár Klaudia
Lucza Ákos Értékek Polgári Társulás Deák Irén, Huszár László (elhunyt 2021)
Ötvös Sebastian Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes Forró Dániel
Pásztor Réka Juhász Gyula Alapiskola, Léva Kováč Ildikó, Gálus Terézia, Csáki Zsófia, Drenka Beáta, Horváth Irénke
Rancsó Kamilla Értékek Polgári Társulás Deák Irén, Huszár László (elhunyt 2021)

 

TERMÉSZETTUDOMÁNYOK – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Bomba Jázmin Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki Bittera Katalin, Soóky Márta
Eliáš Simon Alapiskola, Eötvös utca, Komárom Szlanicska Kornélia, Szilva Ilona
Fábik Dávid Építőipari Szakközépiskola, Ógyalla Kalácska Erzsébet, Horváth Ildikó
Gyuricsek Ákos Jókai Mór Alapiskola, Komárom Pallag Katalin, Varga Tamás
Hizsnyan Bálint Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat Vincze Norbert
Kerek Anna Ibolya Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes Vincze Anghely Klaudia, Forró Dániel
Kubica Ádám Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Takács Zsuzsa
Kukoricás Dávid Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola, Kassa Kekeňák Szilvia
Poláčik Emma Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola, Kassa Kekeňák Szilvia
Raj Tamara Alapiskola, Zselíz Tar Myrtill, Szelle Emőke
Simon Szilárd Alapiskola, Eötvös utca, Komárom Ferenczi Éva, Labancz Katalin, Horváth Ambrus Zsuzsanna
Téglás Dorka Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Munka utca, Komárom Kosa Tímea
Vörös Anna Jókai Mór Alapiskola Komárom Pallag Katalin

 

ZENEMŰVÉSZET – egyéni

A tanuló neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Bukor Emőke Zsuzsanna Komáromi Művészeti Alapiskola Nánássy Ildikó
Hámori Dalma Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény Balogh Rózsa
Hámori Diána Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény Balogh Rózsa
Majer Jázmin Komáromi Művészeti Alapiskola Balogh Rózsa
Naňo Nimród Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Marcelháza Gál Lívia, Kocsis Csilla, Filipčík Gál Katalin, Máriási Ingrid
Ruszó Tibor Alapiskola, Bátka Kecső Csolti Veronika
Téglás Gergely Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény Balogh Rózsa, Écsi Gyöngyi

 

TÁRSADALOMTUDOMÁNYOK – csoport

Csoport neve Az oktatási intézmény Felkészítő
FEL, VIDÉK! Selye János Gimnázium, Komárom Kovács Zsuzsanna
Dobósok Dobó István Alapiskola, Nagyszelmenc Berczik Erzsébet, Kerékgyártó Diana
Tornai Kincskeresők Alapiskola, Torna Balázs Éva, Molnár Ilona, Krompasky Marianna, Surovec Róbert

 

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM – csoport

Csoport neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Püspöki lányok Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki Soóky Márta
Menőmanók Alapiskola és Óvoda, Alsószeli Flaska Anikó
Mi One? (iskolai diákújság) szerkesztőbizottsága Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár Benkő Tímea

 

SPORT ÉS MOZGÁSKULTÚRA – egyéni

Csoport neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Harmónia Művészeti Alapiskola, Komárom Vargová Veronika
FMDC Művészeti Alapiskola, Ógyalla Tárnok Chudá Fatima
röplabda-fiúk Selye János Gimnázium, Komárom Hengerics Péter
Ragyolci mazsorettcsoport Alapiskola és Óvoda, Ragyolc Mihalides Tímea

 

ZENEMŰVÉSZET – egyéni

Csoport neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Gombocska Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Szenc Tóth Katalin
Öt szép piros alma Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely Gaál Zöld Ágnes
Gyöngykoszorú Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája Dendis Ágnes
HoryZone Pavol Jozef Šafárik Gimnázium, Rozsnyó
Jókai Mór Alapiskola Kicsinyek Kórusa és Gyermekkara Jókai Mór Alapiskola, Komárom Pfeiferlik Annamária, Juhász Mónika, Pásztor Éva

 

ELŐADÓMŰVÉSZET – csoport

Csoport neve Az oktatási intézmény Felkészítő
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes CSEMADOK Abaújszinai szervezete Csurilla Erzsébet,Takács Alíz,Szakál Anikó
Új Hullám Színjátszó Csoport Művészeti Alapiskola, Dunaszerdahely Madocsai Kardos Klaudia, Sziklai Krisztina
Színt Vivők Alapiskola, Eötvös utca, Komárom Laboda Róbert
Tsízió Diákszínpad Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Ollé Krisztina

 

2021. június 23-án, 14:00 órától élőben követhették az érdeklődők az ünnepséget,

mely – mint annyi más rendezvényünk – kiszorult az online térbe. A felvétel továbbra is elérhető a YouTube csatornákon is (megéri feliratkozni, hiszen számos rendezvényünk ott is visszanézhető):

 

 

Évről évre odaítéli az SZMPSZ a TEHETSÉG NAGYKÖVET címet egy-egy neves, elismert személyiségnek, aki példaképül szolgálhat a felnövekvő generációnak, az ifjú tehetségeknek.

A cím birtokosa 2021-ben Dr. BAUER FERENC nyugalmazott főorvos, az újszülöttek oltalmazója.

 

Az élő közvetítés után az SZMPSZnek levelet írt, melyben így fogalmaz:

Tisztelt Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége!

Valóban nagy örömet tetszettek szerezni ma délután és hiszem, hogy nemcsak nekem …

Annyi sok tehetséges szlovákiai magyar fiatalt láthattam, amit el sem tudtam képzelni. Főleg tudatosítva, mennyi közös diák és pedagógus munka lehet a látottak mögött.

Gratulálok a szereplőknek, a tanítóiknak és nem utolsó sorban az Önök szövetségének, mert a tehetségek kibontakozásának bátorítása – segítése, az eredmények megmutatása az aktív szereplők és a szlovákiai magyar közösségünk előtt, létfontosságú eszköze a jövőbe vetett hitünknek – reményeinknek, köszönet érte!!!

Ismételten köszönöm a megtisztelő elismerést is, amiben részesítettek. Köszönöm az engem bemutató kedves szavakat, még ha eltúlzottak is voltak.  Ha limitált eszközökkel, de iparkodom munkájukat segíteni, amihez Isten áldását kérem!

Sok szeretettel: bauerferenc