Felhívás: Estöri 2021/2022
2021-09-02
Pályázati lehetőség: A Jövő Hősei élményprogramra
2021-09-06
Minden elem

A XIV. Harmos Károly Országos Képzőművészeti Pályázat értékelése

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége (SZMPSZ), a Szlovák Nemzeti Múzeum a Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeuma és a társszervezők 2020/2021-es tanévben is meghirdették a szlovákiai magyar iskolák és óvodák XIV. Harmos Károly Országos Képzőművészeti Pályázatát.

A meghosszabbított határidőig összesen 798 alkotás érkezett 75 intézményből 139 felkészítő pedagógus 751 tanítványától.

Közülük a szakmai zsűri 54 alkotást jelölt meg díjazott műként és további 60 alkotást kiállításra javasolt.

A zsűri tagjai voltak:

Farkas Veronika igazgató, Limes Galéria Komárom

Novák Ágota művésztanár, textilművész, Komárom

Szabó Csekei Tímea művészettörténész, Duna Menti Múzeum, Komárom


Íme a díjazott és kiállított rajzok tulajdonosai:

I.kategória

óvoda90 alkotás érkezett

Téma:

Mészöly Miklós: Pipiske és a fűszál vagy

Nemes Nagy Ágnes: Barátaink a ház körül

 

6 díjazott

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Buzgó Tristán Szent Teréz Anya Katolikus Óvoda Nagymegyer Ollári Hozman Zsanett
Gallai Cintia Óvoda Perbete Pinke Gabriella
Strakoš Karin Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Sókszelőce Hozlár Veronika
Szilágyi Flórián Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Sókszelőce Hozlár Veronika
Vajkó Kincső Csenge Óvoda, Daxner utca Fülek Gyetvai Zsuzsanna
Varga Lilla Alapiskola és Óvoda Nádszeg Kocskovics Gitta

 

11 kiállított

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Albini Caterina Szent Teréz Anya Katolikus Óvoda Nagymegyer Ollári Hozman Zsanett
Bartko Dorina Óvoda, Daxner utca Fülek Gyetvai Zsuzsanna
Bolyky Tibor Óvoda, Daxner utca Fülek Gyetvai Zsuzsanna
Farkas Lea Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Sókszelőce Hozlár Veronika
Kis Vivien Óvoda, Daxner utca Fülek Gyetvai Zsuzsanna
Kulina Kristína Elizabeth Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Sókszelőce Hozlár Veronika
Nagy Bence Szent Teréz Anya Katolikus Óvoda Nagymegyer Ollári Hozman Zsanett
Nagyváthy Zsófia Alapiskola és Óvoda Nádszeg Kocskovics Gitta
Vajkó Kincső Csenge Óvoda, Daxner utca Fülek Gyetvai Zsuzsanna
Vas Katinka Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Zsolnay Panka MTNY Óvoda Ipolyság Bolgár Judit

 

II.kategória

alapiskola alsó tagozata és a nyolcosztályos gimnáziumok első négy évfolyama 414 alkotás érkezett

Téma:

Nemes Nagy Ágnes: Ki ette meg a málnát?

Nemes Nagy Ágnes: Szökőkút

 

20 díjazott

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Bara Zsombor Jókai Mór Alapiskola Komárom Jókai Éva
Bednár Gábor Corvin Mátyás Alapiskola Gúta Marafkó Klór Ildikó
Buchta Anna Pongrácz Lajos Alapiskola Ipolyság Bóna Tímea
Édes Ábel Alapiskola Deáki Szalóci Eleonóra
Gálffy Levente Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatony Mészáros Anikó
Hakszer Dóra Gregorovits Lipót MTNY Alapiskola Jóka Kántor Rőth Ilona
Horváth Alex Ferdinand Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Mészáros Vicsápi Gabriella
Hrabovská Petra Corvin Mátyás Alapiskola Gúta Marafkó Klór Ildikó
Izsáki Titanilla Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Juhász Beatrix Alapiskola Bély Bély Tótok Ilona
Kisantal Panni Kármán József Alapiskola és Óvoda Losonc Anderko Andrea
Kósa Noémi Endrődy János Alapiskola Muzsla Benko Mária
Kürthy Orsolya Pongrácz Lajos Alapiskola Ipolyság Bóna Tímea
Levčák Petra Jókai Mór Alapiskola Komárom Jókai Éva
Nagy Sándor Jókai Mór Alapiskola Komárom Jókai Éva
Páll Fanny Blanka II.Koháry István Alapiskola Fülek Tóth Mónika
Révész Enikő Pongrácz Lajos Alapiskola Ipolyság Bóna Tímea
Sánta Ráhel Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Skladivík Noel Kármán József Alapiskola és Óvoda Losonc Anderko Andrea
Vas Miklós Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin

 

23 kiállított

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Baráti Zsófia Lea Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Lomen Zsuzsanna
Bátki Lilla Jókai Mór Alapiskola Komárom Kiss Gabriella
Bogdány Zoé Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Mészáros Vicsápi Gabriella
Cserge Rita Kossányi József AI és Óvoda Szentpéter Pócsa Ágnes
Domonkos Zoé Kossányi József AI és Óvoda Szentpéter Pócsa Ágnes
Farkaš Bianka Kármán József Alapiskola és Óvoda Losonc Anderko Andrea
Fehér Márk Szilárd Kármán József Alapiskola és Óvoda Losonc Anderko Andrea
Halkó Vanessa Pongrácz Lajos Alapiskola Ipolyság Bóna Tímea
Kálmán Kornél Móricz Zsigmond alapiskola és Óvoda Diósförgepatony Mészáros Anikó
Kocur Anna Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Kováč Sabina Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda Ógyalla Csontos Ildikó
Kozinszky Laura Alapiskola Bély Tótok Ilona
Laco Tamás Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Pálffy Zsuzsanna
Lépő Fruzsina Corvin Mátyás Alapiskola Gúta Marafkó Klór Ildikó
Madó Zoe Jókai Mór Alapiskola Komárom Jókai Éva
Markovics Botond Pongrácz Lajos Alapiskola Ipolyság Laczkovszki Katalin
Melečky Dorka Corvin Mátyás Alapiskola Gúta Marafkó Klór Ildikó
Morvai Máté Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Nagy Gyöngyi II.Koháry István Alapiskola Fülek Tóth Mónika
Nyul Anna Kossányi József AI és Óvoda Szentpéter Bukovszky Nóra
Szépe Viktor Jókai Mór Alapiskola Komárom Jókai Éva
Szlanicska Tibor Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalu Madarász Olga
Varga Noel Corvin Mátyás Alapiskola Gúta Marafkó Klór Ildikó

 

III. kategória

alapiskola felső tagozata175 alkotás érkezett

Téma:

Nemes Nagy Ágnes: A gondolj-rám-virág

Őshonos állatok a Kárpát-medencében

 

14 díjazott

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Bábi Noémi Kóczán Mór Alapiskola Csilizradvány Kovács Ildikó
Bohus Barbara Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Szikora Andrea
Botos René Alapiskola és Óvoda Ragyolc György Henrietta
Cintula Júlia Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Kacz Zsófia II.Rákóczi Ferenc Alapiskola Gúta Navrátil Tímea
Kacz Zsófia II.Rákóczi Ferenc Alapiskola Gúta Navrátil Tímea
Lomen Zsófia Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Szikora Andrea
Molnár Pál Dániel Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Fábik Erzsébet
Mórocz András Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Pintér Laura Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Rosičková Kincső Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Táborská Dominika Janiga József Művészeti AI Nagymegyer Fábik Erzsébet
Urbánek Petra Kossányi József AI és Óvoda Szentpéter Pócsa Ágnes
Visnyei Alexandra Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin

 

12 kiállított

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Agszer Amélia Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola Szenc Molnár Enikő, Sándor Erika
Bojtos Viktória Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Szikora Andrea
Boncsek Berta Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Dibusz Dániel Endrődy János Alapiskola Muzsla Fekete Éva
Keszeli Glória Corvin Mátyás Alapiskola Gúta Marafkó Klór Ildikó
Kiss Karolin Czuczor Gergely Alapiskola Érsekújvár Szolár Géhry Mónika
Marczal Jennifer Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Szikora Andrea
Pál Edina Alapiskola és Óvoda Farkasd Varga Andrea
Škulec Dávid Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin
Száraz Eszter Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Fábik Erzsébet
Velič Adam Alapiskola és Óvoda Ragyolc György Henrietta
Zink Dóra Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Vas Katalin

 

IV.kategória

középiskola46 alkotás érkezett

Téma:

Nemes Nagy Ágnes: Kettős világban

Védett növényeink

 

7 díjazott

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Bakó Cynthia Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Hőnyi Rebeka Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Jakab Erika Műszaki Szakközépiskola Komárom Misák Adriana
Kiss Abigél Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Kiss Loretta Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Molnár Bianka Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Tamás Laura Kereskedelmi Akadémia Rimaszombat Kovács Ildikó

 

6 kiállított

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Baráth Vivien Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Szikora Andrea
Pinke Kitti Selye János Gimnázium Komárom Pinke Gabriella
Soltész Luca Gimnázium Nagykapos Tóbiás Otília
Strbka Liselotte Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Szekeres Tünde Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra
Uzsák Judit Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola Szenc Pongrácz Flóra

 

V.kategória

speciális iskola73 alkotás érkezett

Téma:

Lázár Ervin szabadon választott műveinek illusztrálása

Kedvenc állatom

 

8 díjazott

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Busa Károly Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Rimaszécs Bettes Eszter
Csicsó Giulio Speciális Alapiskola Komárom Wágner Ivett
Hudák Martin Alapiskola, Szepsi Szepsi Papp Andrea
Janová Laura Közös Igazgatású Iskola Királyhelmec Hajdu Silvia
Komáromi Attila Speciális Alapiskola Dunaszerdahely Púzser Andrea
Lakatos Eduardo Speciális Alapiskola Ógyalla /Naszvad/ Darida Szilvia
Lakatos Margit Speciális Alapiskola Komárom Wágner Ivett
Rováč Tamás Speciális Alapiskola Komárom Wágner Ivett

 

8 kiállított

Alkotó gyermek Intézmény Helység Felkészítő
Balogh Natália, Francová Nikoletta Közös Igazgatású Iskola Királyhelmec Dakos Silvia
Bartalos Krisztián Speciális Alapiskola Dunaszerdahely Mohácsi Éva
Bozsenyik Richárd Speciális Alapiskola Dunaszerdahely Magyar Edit
Broškovič Anna Speciális Alapiskola Komárom Varga Nóra
Csóka Leonardo Speciális Alapiskola Komárom Molnár Szilvia
Hudák Kamilla Alapiskola, Szepsi Szepsi Papp Andrea
Oláh Richárd Közös Igazgatású Iskola Királyhelmec Takácsová Klára
Rafael Mária Speciális Alapiskola Komárom Wágner Ivett

 

Gratulálunk a kiválasztott művek tulajdonosainak és felkészítőinek!

A legjobbnak ítélt alkotások beküldőit és felkészítő tanáraikat meghívjuk az ünnepi kiállításra, amelyre

SZNM a Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeumában kerül sor, Pozsonyban, 2021. szeptember 24-én.

A részletekről hamarosan e-mailben tájékoztatjuk az érintetteket.

A tárlat ünnepélyes megnyitóján értékes díjakkal jutalmazzuk a legjobb munkák alkotóit és az őket felkészítő pedagógusokat.

Az alkotásokat az iskoláknak is lehetőségük lesz kiállítani saját intézményükben, erre előzetes egyeztetés után nyílik lehetőség.