SZMPSZ közlemény
2020-06-17
ÁLLÁST KÍNÁL: történelem, földrajz, informatika, matematika szakos pedagógus (Párkány)
2020-06-30
Minden elem

A KORONAVíRUS IDEJÉN pályázat eredménye

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége felhívást tett közzé óvodás gyermekek, alapiskolás tanulók és középiskolás diákok részére KORONAVÍRUS IDEJÉN címmel.

A 4 kategóriában (képzőművészet, vers, próza, fotó) 3 korosztály (óvodások, alapiskolások, középiskolások) számára meghirdetett pályázatra összesen 365 alkotás érkezett.

Az értékelést az alábbi szakmai zsűri végezte:

     Képzőművészet

Fodor Mária – pedagógus, Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely

Jókai Éva – pedagógus, Jókai Mór Alapiskola, Komárom

Keszegh Ivett – nyomdai grafikus

Igazgyöngy Alapítvány és Alapfokú Művészoktatási Intézmény művésztanárai, Berettyóújfalu

      Vers

Batta György – szlovákiai magyar költő, író, műfordító, újságíró

Laboda Róbert – Slam poetry költő, pedagógus

Polgár Anikó – költő, műfordító, irodalomtörténész

Tóth Anikó – író, irodalomtörténész, egyetemi oktató

Németh István – költő, író, színműíró, pedagógus

     Próza

Hrbáček Noszek Magdolna – egyetemi tanár

Molnár Judit – újságíró, főszerkesztő, ma7.sk

Ifj. Olláry Ildikó – újságíró, Új Nő

      Fotó

Lászlóffy Tünde – fotós, Erdély

Lichtmannegger László – RTVS munkatársa, operatőr

Id.Olláry Ildikó – fotós

Pézman Zoltán – RTVS munkatársa, operatőr

Tomojka Vojtko Béla – RTVS munkatársa, operatőr

 

A bírálók értékelésének összesítése után az alábbi végeredmény született:

 KÉPZŐMŰVÉSZET – ÓVODÁSOK (21 gyermek 26 alkotása)

arany sáv – 1.helyezés

Lancz Sofia

arany sáv – 2. helyezés

Fiala Elina Lia

arany sáv – 3. helyezés

Cserge Rita

Lomen Péter

arany sáv

Kóša Dorián

Pintes Dorottya Mária

ezüst sáv

Cserge Rita (2.alkotás)

Kántor Olivér

Lehotkai Linda

Máthé Lili

Miklós Hanna

Pál Krisztián

Papp Mátyás

Pinke Kornél

Pinke Kornél (2.alkotás)

Pintes Dorottya Mária (2.alkotás)

Rehák Linda

Szőke Hanna

Vályi Anna

bronz sáv

Bodor Leontína

Bodor Leontína (2.alkotás)

Bodor Leontína (3.alkotás)

Burkus Botond

Lehotkai Laura

Pokrivka Léna Stephanie

Simon Sára

 KÉPZŐMŰVÉSZET – ALAPISKOLÁSOK, alsó tagozat (115 alkotás)

arany sáv – 1.helyezés

Bukovszky Borbála

arany sáv – 2. helyezés

Bittera Sophie Iman

Krausz Kiara

Sándor Rebeka

Varga Viktória

arany sáv – 3. helyezés

Cseri Zsuzsanna

Menyhárt Tekla

Pobori Dóra

Tóth Panni

arany sáv

Almási Zsófia

Balázs Levente Zoltán

Bóna Zsolt

Csáki Anna

Dömötör Hanna

Gányovics Kolos

Izsmán Lídia

Kántor Kristóf

Katona Sára

Marosi Mátyás

Mészáros Dorka

Mráz Anabela

Nagy Maximus

Simon Jakab

Soós Tibor

Viola Bence

ezüst sáv

Ábrahám Anna

Almási Lilla

Bábindeli Nóra

Balogh Viktória

Bodnár Csenge

Forró Viktória

Gányovics Kolos (2.alkotás)

Hofbauer Laura

Horváth Dávid

Horváth Márton

Illés Bence

Katona Sára (2.alkotás)

Katona Sára (3.alkotás)

Kozma Kamilla

Križan Viktória

Kubička Simon

Kubička Simon (2.alkotás)

Kusnyík Fruzsina

Macsicza Réka Annamária

Macsicza Réka Annamária (2.alkotás)

Mikes Kaszmán Zoltán

Mócár Amina

Modroczky Hanna

Molnár Csenge

Molnár Csenge (2.alkotás)

Molnár Levente

Munak Dominik

Nagy Dóra

Novák Marianna

Očakovský Márk

Sebő Flóra

Siket Rebeka

Szabó Laura

Szabó Rea

Szilágyi Nikolas

Szüllő Dóra

Szüllő Dóra (2.alkotás)

Szüllő Dóra (3.alkotás)

Szüllő Dóra (4.alkotás)

Tallosi Veronika

Tamás Flórián

Tégen Hanna

Tonkó Lilien Lara

Tonkó Lilien Lara (2.alkotás)

Tonkó Lilien Lara (3.alkotás)

Varga Balázs Bendegúz

Zács Kata

Tanko Pamela

bronz sáv

Antal Emma

Balogh Viktória (2.alkotás)

Boda László

Bugárdy Panna Gréta

Crhonek Dávid

Dioši Bence

Dobos Boglárka

Duráč Viktória

Fazekaš Ádám

Fehér Lara

Fehér Lara (2.alkotás)

Fehér Lara (3.alkotás)

Fölös Kristián Csaba

Gyurán Dániel

Holocsi Vivien

Jóža Damián

Karácsony Emily

Katona Sára (4.alkotás)

Kőrösi Kyra

Krajcsovics Dominik

Krupa Kornélia

Kubička András

Kubička András (2.alkotás)

Kurali Olivér

Moravcsík Alexandra Barbara

Nagy Dóra (2.alkotás)

Néveri Zoé

Olgyay Emma

Póczik Gábor

Polgári Ladislav

Sárkány Amy

Seres Larisza

Seres Larisza (2.alkotás)

Šubrta Dominik

Surányi Brigitta

Szép Dániel

Tallosi Veronika (2.alkotás)

Tóth Fabián

Tóth Jázmin

Tóth Jázmin (2.alkotás)

Tóth Sámuel

Zsarnai Kloé

 KÉPZŐMŰVÉSZET – ALAPISKOLÁSOK, felső tagozat (81 alkotás)

arany sáv – 1.helyezés

Žigó Boglárka

arany sáv – 2. helyezés

Varga Szilvia

arany sáv – 3. helyezés

Csermely Győző

Urbánek Petra

arany sáv

Balogh Dávid

Bartoňová Dominika

Gubo Veronika

Keszeli Glória

Kostolánska Kiara

Kováč Viktória

Lomen Zsófia

Marsal Botond

Nagy Emese

Pelle Tímea

Rigó Viktória

Szókovács Viktor

Tóth Alexandra

Őszi Korina

ezüst sáv

Agszer Amélia

Balogh Dávid (2.alkotás)

Balogh Nóra

Bereczky Zoltán

Bíróczi Dóra

Bugár Noémi

Csiba Csenge

Csóka Laura

Füssi Boglárka

Képessy Kiara

Lukács Emma

Mártha Viktor

Mészáros Zsófia

Mészáros Zsófia (2.alkotás)

Mihály Viktória

Oravec Veronika

Sidó Gergely

Szabó Kálmán Tamás

Szabó Viktória

Szendrei Veronika

Tóth Bence

Urbán Sára

Őszi Korina (2.alkotás)

bronz sáv

Ádám Dániel

Ádám Szabolcs

Beke Kristóf

Bitter Karolína

Borbély Melissa

Cseresznyés Vanda Nikoletta

Csonthó Tímea

Fegyveres Denis

Hájos Vivien

Hornyák Marek

Jóba Rebeka

Kmecko Mátyás

Kocak Gábor Martin

Konkoly Gabriella

Kozmann János

Kozmann Krisztina

Leczkés Zoltán

Mészáros Balázs

Nagy Bálint

Nagy Zsuzsanna

Palecsár Kristóf

Parti Zsófia

Pogány Zsófia

Sárkány Laura Roxi

Schuller Richard

Sebő Laura

Sidó Gergely (2.alkotás)

Slávik Sára

Szalay Vivien

Szamaránszky Zsófia

Szepesi Emília

Szilágyi József

Szilvási Eszter

Takács Melinda

Torma Dávid

Tóth Lara Bonita

Varga Barbara

Vargha Balázs

Vígh Erzsébet

Zagyi Fruzsina

 KÉPZŐMŰVÉSZET – KÖZÉPISKOLÁSOK (16 alkotás)

arany sáv – 1.helyezés

Tar Veronika Napsugár

arany sáv – 2. helyezés

Horváth Edina

Sárai Monika

arany sáv – 3. helyezés

Páczer Viktória

arany sáv

Horváth Edina (2.alkotás)

Horváth Edina (3.alkotás)

Horváth Edina (4.alkotás)

Kurdi Levente

ezüst sáv

Bukaiová Renáta

Kovács Chiara

Mésároš Vanda Zsófia

Pécsová Noémi

Szabó Lilla

bronz sáv

Görög Eszter

Molnár Barbara

Perina Dominika

 VERS – ALAPISKOLÁSOK (41 vers)

arany sáv – 1.helyezés

Biháryová Bianka

arany sáv – 2. helyezés

Czajlik Csongor

Czangár Zita Pálma

arany sáv – 3. helyezés

Nagy Georgína

arany sáv

Balázs Zsófia

Božaky Kristóf, Bankó Viktor, Tábor Kristóf

Heinrich Zsófia

Ižák Tímea

Károlyi Ádám

Szaksz Patrik

Teket Dóra Krisztina

ezüst sáv

Algayer Mia

Antala Sofia

Beke Laura Kitti

Bódis Attila

Bóna Zsolt

Bóna Zsolt (2.vers)

Dobai Zoé Mária

Hancko Patrik

Horváth Viktória

Mészáros Ádám

Molnár Bálint

Molnár Máté

Nagy Annabella

Nagy Dominik

Patassy Kitti

Seregi Vilmos

Slávik Sára

Szabó Mátyás

Szepesi Emília

Sznovicky Villő Mónika

Várady Eszter

Tanko Pamela

bronz sáv

Bernáth Márton

Derži Zoltán

Krajčír Liana

Máté Nikolett

Mihálek Karin

Nagy Orsolya

Oravec Veronika

Straňák Hana

 VERS – KÖZÉPISKOLÁSOK (2 vers)

bronz sáv

Kerestély Csaba Norbert

Tanka Karina

 PRÓZA – ALAPISKOLÁSOK (41 prózai mű)

arany sáv – 1.helyezés

Frigula Bianka

arany sáv – 2. helyezés

Zsidó Leila

arany sáv – 3. helyezés

Klukon Adél

arany sáv

Fatura Brigitta

Frigula Bianka (2.próza)

Gőgh Leona

Illés Panka

Kósik Réka

Lénárt Emese

Nagy Ráhel

Ondrejcsák Anna

Pásztor Csaba és Pásztor Szabolcs

Pócsa Krisztína

Várady Eszter

ezüst sáv

André Virág

Bodnár Ramóna

Fodor Réka

Katona Sára Erzsébet

Kosár Dávid Balázs

Kovács Lili

Nagy Vivien

Pollák Zsófia

Sebők Virág

Szőcs Eszter

Táborská Lucia

Tóth Bence

Tóth Lara Bonita

Varga Barnabás

bronz sáv

Almášy Vanessa

Bakos Emma

Bott Levente

Cséplő Dóra Lea

Klőr Botond

Kristóf Vivien

Markuszek Arnold

Molnár Izabella

Olgyay Karolina

Rácz Kiara

Tóth Fábián

Tóth Júlia

Tušer Ádám

 PRÓZA – KÖZÉPISKOLÁSOK (22 prózai mű)

arany sáv – 1.helyezés

Kiss Csenge

arany sáv – 2. helyezés

Tari Eszter

arany sáv – 3. helyezés

Marton Máté

arany sáv

Nágel Bence

Pasztorek Veronika

Sütő Zsolt András

Szőke Richard

Užák Péter

Vizik Nikoletta

ezüst sáv

Beňo Martin János

Forró Balázs

Horváth Ádám

Károly Arnold

Kovács Evelyn

Krascsenits Erik

Magyarics Amina Emma

Szaniszló Ádám

Tanka Karina

Vašmera Vivien

bronz sáv

Magyarics Amina Emma (2.próza)

Rukovánsky Viktória

Udvaros Anna

FOTÓ – KÖZÉPISKOLÁSOK (22 fotó)

arany sáv – 1.helyezés

Szabó Valentina

arany sáv – 2. helyezés

Pinke Kitti

arany sáv – 3. helyezés

Dioši Dániel

arany sáv

Uzsák Krisztián

ezüst sáv

André Virág

Csernyánszky Dávid

Dinga Angelika

Jakub Susík

Kis-Bús Kitti

Kukoda Áron

Székely Levente

bronz sáv

Dioši Dániel (2.fotó)

Dluhoš Roland

Gacsal Viktória

Kis-Bús Kitti (2.fotó)

Kis-Bús Kitti (3.fotó)

Kis-Bús Kitti (4.fotó)

Kis-Bús Kitti (5.fotó)

Molnár Flóra

Nagy Gergő

Vitéz Anna

Vitéz Kata

Az arany sávos minősítésbe sorolt pályázók részére az oklevelet és a jutalmat postán küldjük el az általuk megadott címre. Ezek a pályamunkák a közeljövőben egy az SZMPSZ által kiadott gyermekantológiában jelennek meg.

Az ezüst és bronz sávos minősítésben részesülő pályázóknak az oklevelet elektronikusan küldjük el az e-mail címükre.

Gratulálunk minden pályázónak!