Felhívás – „Miért, mit és hogyan mérünk?” című 30 órás pedagógus-továbbképzéshez
2019-04-01
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Találkozójának 25 éve, 1995-2019
2019-04-05
Minden elem

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos döntője

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Czuczor Gergely Alapiskola szervezésében 2019. április 1-jén, Érsekújvárott került sor a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny szlovákiai országos döntőjére.

A versenybe, – mely 2 részből állt: tollbamondás és feladatlap – összesen 41 iskola kapcsolódott be.  A regionális verseny 6 helyszínen zajlott. Az országos fordulóba a legjobbak jutottak:  25 iskola 21-21 versenyzője mérettetett meg mindkét kategóriában.

A rendezvényt Fekete Irén, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége elnöke nyitotta meg, aki Simonyi Zsigmond találós kérdéseivel oldotta a versenyzők feszültségét. A helyi Czuczor Gergely Alapiskola tanulóinak kultúrműsora után a résztvevőket Péter Zoltán megbízott igazgató köszöntötte.

A tanulók alapos felkészülését és a pedagógusok igényes felkészítését igazolja, hogy a versenyzők kiválóan teljesítettek, szoros eredmény született mindkét kategóriában.

Köszönet Liszka Évának és segítőjének, Pethes Emesének, a helyi alapiskola pedagógusainak a döntő szervezésében nyújtott segítségért.  A díjazottak könyvjutalmait az SZMPSZ biztosította.

A Kárpát-medencei döntőre 2019. május 25-én, szombaton kerül sor Budapesten. Mindkét kategória legjobb 4 versenyzője képviseli majd a Felvidéket:

I.kategória

1. Tóth Gabriella, Turczel Lajos Alapiskola és Óvoda, Ipolyszalka, felkészítő: Soós Éva

2. Nagy Máté, Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Diósförgepatony, felkészítő: Orisko Éva

3. Bresztyák Jázmin, Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter, felkészítő: Lacza Aranka

4. Németh Noémi, Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda, Csicsó, felkészítő: Nagy Edit

II.kategória

1. Búzás Eszter, Munka Utcai Alapiskola, Komárom, felkészítő: Szabó Szilvia

1. Nagy Szabina, Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely, felkészítő: Török Angelika

2. Nagy Ferenc Márk, József Attila Alapiskola és Óvoda, Vásárút, felkészítő: Tóth Mónika

2. Mayer Krisztián, Munka Utcai Alapiskola, Komárom, felkészítő: Szabó Szilvia

 

A rendezvényt támogatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

 

Gratulálunk, eredményes versenyzést kívánunk a Kárpát-medencei döntőben!

Novák Monika, a verseny koordinátora

A győztesek és felkészítőik: