A zsűri gondolatai a XIV. Kaszás Attila Versmondó Fesztiválról
2021-09-08
15 órás tréningek külhoni pedagógusoknak
2021-09-09
Minden elem

A XIV. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál értékelése

“Egy hang voltam a világ énekében

És kár lett volna el nem hangzani.”

(Nagy Zoltán)

Rekordszámú nevezés érkezett az SZMPSZ által idén is online formában megrendezett Kaszás Attila Versmondó Fesztiválra.

A meghirdetett 3 kategóriában 346 versenyző – 268 hazai és 78 külföldi – mutatta meg tehetségét. A versmondók két videófelvétellel neveztek, egy tetszés szerinti költeménnyel és egy kötelezően választott verssel, melyet Zelk Zoltán, Nemes Nagy Ágnes, Pilinszky János életművéből kellett választaniuk.

A 102 intézmény – 61 hazai és 41 külföldi – tanulóit, diákjait 181 pedagógus, illetve szülő készítette fel a versenyre.

A közel 700 videófelvételből a színművészekből és drámapedagógusokból álló kiváló zsűri választotta ki az arany sávosokat, közülük kerültek ki a különdíjban is részesülő gyermekek és fiatalok.


A zsűri tagjai voltak:

Balázs István                                       versmondó

Dolmány Mária                                  drámapedagógus

Ficza István                                         színművész

Gubík Ági                                            színművész

Hirschberger Szilvia                        drámapedagógus

Holecskó Orsolya                              színművész

Holocsy Krisztina                              színművész

Horváth Sebestyén Sándor             színművész

Hostomský Fanni                               színművész

Jókai Ági                                              színművész

Kálid Artúr                                          színművész

Körömi Gábor                                    drámapedagógus

Lajos András                                       színművész

Melecsky Kristóf                               színművész

Pápai Erika                                         színművész, a zsűri elnöke

Szabó Viktor                                       színművész

Tóth Zsóka                                          előadóművész

Tóth Zsuzsanna                                  előadóművész


AZ ELŐDÖNTŐ EREDMÉNYE:

I.kategóriába                                      207 tanuló nevezett

  • arany sáv                                         33 tanuló
  • ezüst sáv                                          93 tanuló
  • bronz sáv                                         81 tanuló

II.kategóriába                                     104 tanuló nevezett

  • arany sáv                                         15 tanuló
  • ezüst sáv                                          43 tanuló
  • bronz sáv                                         46 tanuló

III.kategóriába                                   35 diák nevezett

  • arany sáv                                         11 diák
  • ezüst sáv                                          10 diák
  • bronz sáv                                         14 diák

A VERSENYZŐK Minősítő SÁVBA VALÓ SOROLÁSA kategóriák szerint:

Az I. kategória ARANY sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Bohák Enikő Alapiskola Nagymagyar Zlaté Klasy Ürge Judit
Bukovsky Zsófia Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Czajlik Csongor Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Cseresna Lilien Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Csonka Fanni Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Dóczi Balambér Alapiskola Bodrogszerdahely Streda nad Bodrogom Dóczi Sándor
Elek Dávid Szenczi Molnár Albert Alapiskola Szenc Senec Elek Miklós
Gál Virág Anna Tarczy Lajos Alapiskola Hetény Chotín Kiss Szilvia
György Imola Brassai Sámuel  Elméleti Líceum Kolozsvár, Románia Cluj-Napoca Domokos Erika
Havadi-Nagy Martin Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Varga Ilona
Jakab Alex Alapiskola Nyárasd Topoľníky Nagy Irén
Kiss Lia Györffy István Katolikus Általános Iskola Karcag, Magyarország Karcag Kovács Gréta
Kosóczki Orsolya Bajai Eötvös József Általános Iskola Baja, Magyarország Baja Mihalik Laura
Kovács Szabina Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Sándor Erika
Lackó Léna Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Panić Csilla
Markos Krisztián Zsolt Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium Nyírbátor, Magyarország Nyírbátor Szabó Hajnalka
Matoušek Liliána Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Pék Judit
Morvai Adrienn Kókai Imre Általános Iskola Temerin, Szerbia Temerin Varga-Ádám Rozália
Nagy Annabella Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed Neded Mészáros Annamária
Nagy Tina Babos József Térségi Általános Iskola Agyagosszergény, Magyarország Agyagosszergény Foki Aliz
Nagy Viktória Alapiskola Nyárasd Topoľníky Nagy Irén
Naňo Konrád Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Marcelháza Marcelová Gál Lívia
Németh Eszter Gregorovits Lipót Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Jóka Jelka Zaťko Laura
Oravec Zoe Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Tóth Friderika
Popluhár Véda Kodály Zoltán Alapiskola Galánta Galanta Popluhár Miriam
Presburger Janka Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Panić Csilla
Rehák Hanna Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Marcelhaza Marcelova Gàl Lìvia
Rémai Ádám Alapiskola Nyárasd Topoľníky Nagy Irén
Szeles Chloe Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Komárno Németh Ildikó
Váradi Milán Avram Lancu Általános Iskola Szatmárnémeti, Románia Satu Mare Giurgiuca Orsolya
Varga Emese Anna Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Šahy Pálffy Zsuzsanna
Veress Sára Anna Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Sándor Erika
Zsalkovics Laura Alapiskola Nyárasd Topoľníky Magyar Gaál Lívia

 

A II. kategória ARANY sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Bugár Abigél Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Bukovszky Borbála Kossányi József Alapiskola és Óvoda Szentpéter Svätý Peter Bukovszky Nóra
Dóczi Boldizsár Alapiskola Bodrogszerdahely Streda nad Bodrogom Dóczi Sándor
Galusz Áron Thurzó Lajos Általános Iskola Zenta, Szerbia Senta Nešić Máté
Gjergji Izabella Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Kaszonyi Kristóf Magyar Tanítási Nyelvű Református Egyházi Alapiskola Vaján Vojany Kaszonyi Éva
Mártha Mátyás Alapiskola Buzita Buzica Sirilo Eszter
Mészáros Sára Alapiskola, Eötvös utca Komárom Komárno Kovács Tünde
Nagy Kinga Selye János Gimnázium Komárom Komárno Králik Zsuzsanna
Naňo Nimród Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Marcelháza Marcelová Gál Lívia
Ördögh Zsófia Czuczor Gergely Alapiskola Érsekújvár Nové Zámky Ördögh Zsolt, Ördögh Katalin
Peredy Abigél Tarczy Lajos Alapiskola Hetény Chotín Hencz Kornélia
Szabó Luca XXI. Kerületi Arany János Általános Iskola Budapest, Magyarország Budapest Marin Enikő
Szép Benedek Kókai Imre Általános Iskola Temerin, Szerbia Temerin Sziveri Tóth Franciska
Zagyi Réka Szombathy Viktor Alapiskola Feled Jesenské Pilát Deák Mária

 

A III. kategória ARANY sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Blanár Panna Gimnázium Királyhelmec Královsky Chlmec Pecsők Marianna
Brindzák Rebeka Kereskedelmi  Akadémia Rimaszombat RImavská Sobota Kovács Ildikó
Bukovsky Dorottya Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Ollé Krisztina
Gál Ádám Vajk Selye János Gimnázium Komárom Komárno Kiss Szilvia
Gál Sára Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Ollé Krisztina
Képes Lóránt Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Kassa Košice Bodon Andrea
Kubicsek Vivien Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely Dunajská Streda Néma Ivana
Mihalovič Veronika Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Ollé Krisztina
Molnár Tibor Kereskedelmi Akadémia Rimaszombat Rimavská Sobota Kovács Ildikó
Nagy Gabriella Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont Szepsi Moldava nad Bodvou Pelegrin Krisztina
Szalay Mátyás Selye János Gimnázium Komárom Komárno Spátay Adrianna

 

Az I. kategória EZÜST sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Albert Hanna Márton Áron Általános Iskola Csíkszentdomokos, Románia Sândominic Albert Hajnal
Árva Dávid Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Molnár Enikő
Baka Balázs Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Kiss Renáta
Balázs Luca Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Borsos Szilvia
Banyák Jessika Alapiskola Nyárasd Topoľníky Magyar Gaál Lívia
Bartusz Áron Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse, Szerbia Bečej Kéringer Piroska
Beluc Emánuel Alapiskola Nyárasd Topoľníky Magyar Gaál Lívia
Benedek Máté Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vozokany Karácsony Ildikó
Béres Péter Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Jakubecz Anikó
Bindics Lola Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Prékop Mária
Bogár Dominik Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Molnár Enikő
Botos László II.Koháry István Alapiskola Fülek Fiľakovo Vankó Henriett
Bödők Zoé Alapiskola, Munka utca Komárom Komárno Misák Éva
Can Leyla Magyar Tannyelvű Alapiskola es Gimnázium Pozsony Bratislava Darnai Krascsenics Timea
Czibor Lia Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Marcelháza Marcelová Lancz Ildikó
Csente Dominik Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Egyed Mária
Csepiga Dorka Stampay János Alapiskola Köbölkút Gbelce Szórád Katalin
Csigó Hanna Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Árvai Ildikó
Csörgei Krisztina Alapiskola, Munka utca Komárom Komárno Misák Éva
Danič Dávid Károly Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Dankó Miriam Rebeka Alapiskola, Munka utca Komárom Komárno Misák Éva
Dékány Dóra Tarczy Lajos Alapiskola Hetény Chotín Dékány Gizella
Dudáš Ester Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vozokany Slávik Veronika
Fábián Balázs Jókai Mór Általános Iskola Tusnádfürdő, Románia Băile Tușnad Szőcs Mária-Magdolna
Fehér Lara Magyar Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Fehér Flóra Petra
Fekete Mátyás Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Cirok Csilla
Gajdošík Vanessa Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Ravasz Mária
Gáspár Lotti Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Kovács Mónika
Ginzery Emily Loren Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Prékop Mária
Győri Kamilla Alapiskola és Óvoda Nádszeg Trstice Varga Edit
Harangozó Cynthia Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Egyed Mária
Hibsky Zalán Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Horňák Júlia Alapiskola Buzita Buzica Velkey Mária Krisztina
Horvát Anina Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse, Szerbia Bečej Csernyák Szilvia
Horváth Boglárka Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Prékop Mária
Horváth Miksa Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse, Szerbia Bečej Molnár Sóti Irén
Igar József Péter Hársfadombi Általános Iskola Mány Mány Nagyné Bognár Katalin
Jámbor Viktória Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Ravasz Mária
Kazup Tilda Sárospataki Református Kollégium Általános Iskolája Sárospatak, Magyarország Sárospatak Kazupné Dócs Andrea
Kisimre Aina Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Cirok Csilla
Kiss Dorka Emma “Nicolae Colan” Általános Iskola Sepsiszentgyörgy, Románia Sfântu Gheorghe Bajcsi Erika
Kiss Emese Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Kolibáč Emma Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Kovács Hanna Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Marcelháza Marcelová Lancz Ildikó
Léner Csanád Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse, Szerbia Bečej Csernyák Szilvia
Lisz Botond Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Lukovics Csenge Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Velky Meder Buzgó Éva
Magyar Lilla Alapiskola Nyárasd Topoľníky Magyar Gaál Lívia
Magyari Olívia Móra Ferenc Általános Iskola Székelyudvarhely, Románia Odorheiu Secuiesc Magyari Enikő   
Mák Annabella Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Sándor Erika
Marcibál András Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Kiss Renáta
Marczell Zsófia Ágnes Magyar Tannyelvű Alapiskola Kisudvarnok Malé Dvorníky Darina Valent
Matus Nimród Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Sándor Erika
Megyeri Hanna Anna Osztrák-Magyar Európaiskola Budapest, Magyarország Budapest Jantyik Csaba
Melicher Emma Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai  Éva
Mészáros Tamara Juhász Gyula Alapiskola Léva Levice Juhász Pásztor Anasztázia
Mezei-Revell Nickolette Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola Vác, Magyarország Vác Dérné Laczhegyi Zsuzsanna
Miklós Teréz Márton Áron Általános Iskola Csíkszentdomokos, Románia Sândominic Miklós Beáta
Molnár Ingrid Zselyke Móra Ferenc Alapiskola Nemesócsa Zemianska Olča Puzsér Erika
Molnár Izabella Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Moore Dominik Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Baráth Enikő
Nagy Bettina Alapiskola és Óvoda Nádszeg Trstice Varga Edit
Nagy Csaba Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatony Orechová Potôň Kiss Edina
Nagy Viktor Alapiskola Nyárasd Topoľníky Magyar Gaál Lívia
Németh Sofia Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Németh Viktor Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Móricz Andrea
Oláh Evelyn Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Mészáros Vicsápi Gabriella
Orčić Léna Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Cirok Csilla
Papp Beatrix Xénia Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Mihályfi Beáta
Peller Lili Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Trela Anett
Pető Rózsa Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Szolnok, Magyarország Szolnok Polgár Nikolett
Póda Tamás Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Varga Ilona
Rácz Fanni Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Pék Judit
Rasztgyörgy Flóra Alapiskola Nyárasd Topoľníky Nagy Irén
Sáhó Alexa Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Molnár Szilvia
Serbán Annamária Tompa László Általános Iskola Székelyudvarhely, Románia Odorheiu Secuiesc Simon Gyöngyike
Simity Anna Sztejki Zoltánfy István Általános Iskola Deszk, Magyarország Deszk Shultzné Vajas Klára
Simon Jakab Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Molnár Enikő
Süketes Nóra Tompa László Általános Iskola Székelyudvarhely, Románia Odorheiu Secuiesc Simon Gyöngyike
Szabó Eszter Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Sándor Erika
Szabó Lóránd Márk Szalárdi János Általános Iskola Szalárd, Románia Sălard Kőrösi Mária
Szeder András Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Tóth Blanka Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Panić Csilla
Tóth Lilla Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Krascsenics Darnai Timea
Vajda Dávid Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Vajda Gabriella
Vajkai Eyram Sophia Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Marsal Éva
Valaskó Dávid Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vozokany Slávik Veronika
Váradi Jázmin Eötvös Utcai Alapiskola Komárom Komárno Majer Szendi Gabriella
Varga Terézia Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Molnár Enikő
Virág Zolna Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Čagalj Valéria
Vörös Hanna Rózsa Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Zvicer Maksim Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Čagalj Valéria
Zsiga Dániel Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola, Srbija Cirok Csilla

 

A II. kategória EZÜST sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Balázs Alexandra Marianum Egyházi Iskolaközpont Komárom Komárno Marsal Tamás
Baros Dániel Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Bittera Sophie Iman Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Bittera Katalin
Blanár Ábel Gimnázium Királyhelmec Kráľovský Chlmec Pecsők Marianna
Busánszky Máté Oszkár Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Lizák Czinege Anikó
Büi Leila Eötvös Utcai Alapiskola Komárom Komárno Laboda Róbert
Csörgő Evelin Alapiskola és Óvoda Nádszeg Trstice Fülöp Leona
Döme István Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Varga Ilona
Gogola Anna Beregszászi Bethlen Gábor Líceum Beregszász, Ukrajna Берегово Gogola Gabriella
Gogola Mária Beregszászi Bethlen Gábor Líceum Beregszász, Ukrajna Берегово Gogola Gabriella
Horňák Marek Maximilián Alapiskola Buzita Buzica Horňák Zsuzsanna
Huszár Orsolya Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Velky Meder Méry Mária
Janicsek Jázmin Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo
Kerékgyártó Viktória Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium Budapest, Magyarország Budapest Pálosi Alexandra Réka
Keszegh Vivien Kováts József Alapiskola Bátorkeszi Bátorove Kosihy Kubík Zsuzsanna
Kisimre Zoja Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Presburger Kucor Blanka
Klenovics Anna Szenczi Molnár Albert Alapiskola Szenc Senec Tóth Katalin
Kórósi Virág Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária
Kozmann Krisztina Alapiskola Buzita Buzica Kozmann Gabriella
Ladányi Viola Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Marcelháza Marcelová Édes Katalin
Marczel Eszter Alapiskola Nyárasd Topoľníky Marsal Krisztina
Pereszlényi Zsófia Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo Hajtman Borbála
Pfeiferlik Lilla Eötvös Utcai Alapiskola Komárno Komárom Laboda Róbert
Pilinsky Evelyn Kossányi József Alapiskola és Óvoda Szentpéter Svätý Peter Lacza Aranka
Presinszky Emma Alapiskola Nyárasd Nyárasd Topoľníky Magyar Gaál Lívia
Rácz Dorka Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Popély Andrea, Rácz Melinda
Raj Dorina Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo Hajtman Kornél
Rigó Hanna Róza Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo Gulyás Zsuzsanna
Senkulič Dézi Alapiskola, Munka utca Komárom Komárno Matyi Margaréta
Simon Tímea Bethlen Gábor Általános Iskola Székelyudvarhely, Románia Odorheiu Secuiesc Simon Gyöngyike
Šípoš Mária Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Soóky Luca Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Csepi Katalin
Szabó Ákos Alapiskola Lakszakállas Sokolce Krascsenics Renáta
Szakó Áron II.Koháry István Alapiskola Fülek Fiľakovo Vankó Attila
Szoboszlay Tímea Móra Ferenc Alapiskola Nemesócsa Zemianska Olča Istók Ilona
Szőke Donát Kodály Zoltán Alapiskola Galánta Galanta Popluhár Miriam
Tatai Anna MTÁI Széchenyi Általános iskola, Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola Mohács, Magyarország Mohács Tatainé Bóna Ágnes
Václav Sarolta Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Varga Barnabás Stampay János Alapiskola Köbölkút Gbelce Csepiga Gizella
Varga Dóra Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária
Varga Réka Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Soóky Marián
Žigo Boglárka Kossányi József Alapiskola és Óvoda Szentpéter Svätý Peter Lacza Aranka
Zsoldos Virág Ágnes Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária

 

A III. kategória EZÜST sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Bangha Roland Selye János Gimnázium Komárom Komárno Bangha Roland
Dudás Bianka Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola Gúta Kolárovo Kocsis Erika
Hlinka Igor Sportiskola Dunaszerdahely Dunajská Streda Mucska Zsuzsanna
Kaszás János Máté Leövey Klára Gimnázium Budapest, Magyarország Budapest Kaszásné Halmi Ildikó
Köteles Lilla Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Kassa Košice Bodon Andrea
Lukács Melissza Egészségügyi Középiskola Zenta, Szerbia Senta Sziveri Tóth Franciska
Molnár Vivien Selye János Gimnázium Komárom Komárno Spátay Adriana
Szilágyi Gabriella Erzsébet Apáczai Csere János Elméleti Líceum Kolozsvár, Románia Cluj-Napoca Székely Katalin
Sziveri Éva Április 7-e Egészségügyi Iskola Újvidék, Szerbia Novi Sad Kovács Zsuzsanna
Szőcs Emese Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Restár Judit

 

Az I. kategória BRONZ sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Albert Zalán Márton Áron Általános Iskola Csíkszentdomokos, Románia Sindominic Gáll Ida
Andrási Rebeka Bartha Károly Gimnázium Nagyborosnyó, Románia Boroșneu Mare Székely Erika
Antal Emma Juhász Gyula Alapiskola Léva Levice Juhász Pásztor Anasztázia
Balázs Réka Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Király Katalin
Bándi-Gattyán Kende Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája Pécs, Magyarország Pécs Gattyán András
Bede Hanna Bartha Károly Gimnázium Nagyborosnyó, Románia Boroșneu Mare Székely Erika
Berkeš Tamara Juhász Gyula Alapiskola Léva Levice Juhász Pásztor Anasztázia
Berki Ibolya Flóra Tompa László Általános Iskola Székelyudvarhely, Románia Odorheiu Secuiesc Simon Gyöngyike
Bogár Bence Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Molnár Enikő
Bogdány Zoe Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Mészáros Vicsápi Gabriella
Boros Dávid Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Boros Erik Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Jókai Éva
Bödők Janka Emese Alapiskola, Munka utca Komárom Komárno Szlávik Tímea
Buchlovič Lilien Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Václav Monika
Csepi Bence Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Csintalan Adrienn Noémi Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézménye Penészlek, Magyarország Penészlek Hajdu Henrietta
Csomor Máté Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Csomor Margaréta
Csonthó Eszter Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed Neded Csiffáry Annamária
Csúzdi Nikol Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Cirok Csilla
Danič Adam Magyar Tanítási Nyelvü Alapiskola Nána Nána Végh Ildikó
Danič David Magyar Tanítási Nyelvü Alapiskola Nána Nána Szúnyogh Anita
Dóczi Boróka Alapiskola Bodrogszerdahely Streda nad Bodrogom Dóczi Sándor
Dosztán Emili Petőfi Sándor Általános Iskola, kihelyezett tagozat Drea, Szerbia Drljan Papp Virdzsínia
Faulstich Olivér Park Utcai Katolikus Általános Iskola, Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola Mohács, Magyarország Mohács Tatainé Bóna Ágnes
Fazekas Kristóf Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Prékop Mária
Fried Georgina Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse, Szerbia Bečej Csernyák Szilvia
Gačal Márk Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Halász Krisztina
Gajdošík Vivien Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Ravasz Mária
Gaučík Rebeka Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Sándor Erika
Gergely Cintia Bartha Károly Gimnázium Nagyborosnyó, Románia Boroșneu Mare Székely Erika
Gubík Dorina Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Gubík Lívia
Gyerák Áron Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vozokany Slávik Veronika
Havancsák Victoria Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Kovács Mónika
Hódi Zsófia Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse Bečej Kéringer Piroska
Károlyi Ádám Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Kása Szilárd Székelyberei Általános Iskola Székelybere, Románia Bereni Kovács Ferenc
Kment Zoe Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Kovács Bianka Petőfi Sándor Általános Iskola, kihelyezett tagozat Drea, Szerbia Drljan Papp Virdzsínia
Kovács Laura Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Šipoš Dominika
Kovács Marcell Petőfi Sándor Általános Iskola Óbecse, Szerbia Bečej Csernyák Szilvia
Kovács Vanesa Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vozokany Slávik Veronika
Könnyű Amira Ilona Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézménye Penészlek, Magyarország Penészlek Hajdu Henrietta
Krásna Natália Alapiskola, Munka utca Komárom Komárno Szlávik Tímea
Krupa Kornélia Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Takács Beáta
Lajtos Anna Aranka Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Móricz Andrea
Lévai-Radics Lujza SZTEJKI Zoltánfy István Általános Iskola Deszk, Magyarország Deszk Schultzné Vajas Klári
Libárdi Lara Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Bobkovič Éva
Lukács Rebeka Juhász Gyula Alapiskola Léva Levice Juhász Pásztor Anasztázia
Mácsodi Vivien Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vezekény Vozokany Karácsony Ildikó
Major Dominik Petőfi Sándor Általános Iskola, kihelyezett tagozat Drea, Szerbia Drljan Papp Virdzsínia
Márton Benigna Márton Áron Általános Iskola Csíkszentdomokos, Románia Sândominic Gáll Ida
Mentus Dorka Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Panić Csilla
Mészáros Ádám Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Mészáros Vicsápi Gabriella
Mészáros Anna Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Prékop Mária
Morva Laura Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenc Senec Molnár Enikő
Musela Zalán Stampay János Alapiskola Köbölkút Gbelce Szórád Katalin
Nagy Bianka Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Kovács Mónika
Nagy Gréta Lőrincz Gyula Alapiskola és Óvoda Keszegfalva Kameničná Egyed Mária
Nagy Nimród Gábor Alapiskola Nyárasd Topoľníky Nagy Irén
Nagy Orsolya Arany János Alapiskola Ekecs Okoč Kelemen Csaba
Nagy Scarlet Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Takács Beáta
Nagy Vivien Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Buzgó Éva
Németh Valéria Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Baraca Barca Köböl Ildikó
Pakai Andrej Szervó Mihály Általános iskola Nagybecskerek, Szerbia Zrenjanin Lukács Gabriella
Pálinkás Dániel Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Pozsony Bratislava Prékop Mária
Pavlovics Friderika Magyar Tannyelvű Alapiskola Vezekény Vozokany Karácsony Ildikó
Popluhár Dániel Kodály Zoltán Alapiskola Galánta Galanta Popluhár Miriam
Simcsik Patrik Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda Szelőce Selice Mészáros Vicsápi Gabriella
Šurányi Brigitta Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Berek Szilvia
Szeghy Tímea Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Móricz Andrea
Szuchetka Dorina Juhász Gyula Alapiskola Léva Levice Juhász Pásztor Anasztázia
Tatai Katalin MTÁI Széchenyi Általános Iskola, Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola Mohács, Magyarország Mohács Tatainé Bóna Ágnes
Torda Attila Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Čagalj Valéria
Torda Tamara Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Cirok Csilla
Tóth Viktória Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Jakubecz Anikó
Újházi Enikő Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Cirok Csilla
Vankó Dániel Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diószeg Sládkovičovo Vadkerti Andrea
Vörös Léna Mária Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Kiss Renáta
Wrubel Júlia Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Ravasz Mária
Wurster Hanna Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Ravasz Mária
Wurster Mira Alapiskola és Óvoda Pozsonypüspöki Podunajské Biskupice Ravasz Mária

 

A II. kategória BRONZ sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve:
Antal Dávid Alapiskola Bély Biel Matyi Éva
Antal Laura Arany János Alapiskola Ekecs Okoč Kovács Barbara
Bajtek Noémi Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo Hajtman Borbála
Balázs Kitti Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász, Magyarország Újszász Székelyfalvi Gáborné
Balog Ibolya Szombathy Viktor Alapiskola Feled Jesenské Pelleová Povinská Veronika
Baráth Emma Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Soóky Marián
Bende Zara Amina Alapiskola Deáki Diakovce Renczés Nóra
Berta Dóra II.Koháry István Alapiskola Fülek Filakovo Vankó Attila
Búri Levente Alapiskola és Óvoda Nagyölved Velké Ludince Tóth Anikó
Csák Lilianna II.Koháry István Alapiskola Fülek Filakovo Vankó Attila
Csatlós Alexandra Magyar Tanítási Nyelvű Református Egyházi Alapiskola Vaján Vojany Kaszonyi Éva
Csémi Eszter Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária
Csiba Réka Borsos Mihály Alapiskola Nagyfödémes Veľké Úľany Forró Dániel
Fukács Norbert II.Koháry István Alapiskola Fülek Filakovo Vankó Attila
Gál Máté Szombathy Viktor Alapiskola Feled Jesenské Pelleová Povinská Veronika
Gardil Roland Miroszláv Ántity Csonoplya, Szerbia Čonoplja Krizsán Valéria
Gaučík Dávid Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola Szenc Senec Tóth Katalin
Gerencsér Piroska Pompónia Park Utcai Katolikus Általános Iskola, Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola Mohács, Magyarország Mohács Tatainé Bóna Ágnes
Győri Áron Arany János Alapiskola Ekecs Okoč Kovács Barbara
Hercog Bianka Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diószeg Sládkovičovo Srejner Melinda
Horváth Barbara Alapiskola és Óvoda Szádalmás Jablonov nad Turňou Molnár Krisztina
Horváth Enikő Arany János Alapiskola Ekecs Okoč Kovács Barbara
Hubay Liana Pál József Safárik Tornalja Tornala Hubay Erzsébet
Kacz Réka Arany János Alapiskola Ekecs Okoč Kovács Barbara
Koldus Ingrid Magyar Tanítási Nyelvű Református Egyházi Alapiskola Vaján Vojany Kaszonyi Éva
Kopsa Boglárka Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária
Kósa Dóra Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária
Kraus Viktor Máté Magyar Tanítási Nyelvű Református Egyházi Alapiskola Vaján Vojany Kaszonyi Éva
Kúr Linda Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Méry Mária
Kúr Nóra Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Soóky Marián
Lakatos Klaudia Jókai Mór Alapiskola Komárom Komárno Varga Ilona
Martonka Zoé Nikola Tesla Általános Iskola Topolya, Szerbia Bačka Topola Presburger Kucor Blanka
Mészáros Kristóf Kókai Imre Általános Iskola Temerin, Szerbia Temerin Nemes Ildikó, Mészáros Izabella
Mihálek Karin Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola Szenc Senec Rakoncza Anikó
Moravecz Boglárka Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Velľký Meder Méry Mária
Nagy Georgina Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed Neded Nagy Georgina
Nátek Eszter Kováts József Alapiskola Bátorkeszi Bátorove Kosihy Kubík Zsuzsanna
Pásztor Veronika Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Urbán György
Pongrácz Zsófia Bartók Béla Alapiskola Nagymegyer Veľký Meder Soóky Marián
Sárik Marianna Alapiskola és Óvoda Nagyölved Veľké Ludince Urbán György
Švajcer Zsófia Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo Hajtman Kornél
Tóth Noémi Alapiskola és Óvoda Nádszeg Trstice Fülöp Leona
Vágvölgyi Orsolya Endrődy János Alapiskola Muzsla Mužla Papánek Bianka
Végh Anikó Nikolett Ady Endre Alapiskola Párkány Štúrovo Hajtman Kornél
Žiga Lajos Alapiskola és Óvoda Szádalmás Jablonov nad Turňou Nagy Csaba
Zsigrai Lili Alapiskola és Óvoda Szádalmás Jablonov nad Turňou Molnár Krisztina

 

A III. kategória BRONZ sávos versenyzői:

A tanuló teljes neve: Intézmény Település magyarul Település hivatalos nyelven A felkészítő neve: 
Borbás Máté Péter Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely Dunajská Streda Mucska Zsuzsanna
Dobos Orsolya Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont Szepsi Moldava nad Bodvou Pelegrin Krisztina
Füszfás Eszter Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és AMI Kaposvár, Magyarország Kaposvár Füszfás Eszter
Horváth Zenkő Veronika Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Ollé Krisztina
Hrebíň Nikola Egészségügyi Középiskola Érsekújvár Nové Zámky Lukács Katalin
Izrael Gréta Gimnázium Párkány Štúrovo Uzsák Éva
Lupták Liliána Gimnázium Párkány Štúrovo Uzsák Éva
Makács Bálint Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola Gúta Kolárovo Kocsis Erika
Sárközi Csenge Egészségügyi Középiskola Érsekújvár Nové Zámky Lukács Katalin
Šetétová Erika Agrártechnikai és Gasztronómiai Szolgáltatási Szakközépiskola Perbenyik Pribeník Tóth-Kusnyír Melinda
Simigh Brigitta Egészségügyi Középiskola Érsekújvár Nové Zámky Lukács Katalin
Szabó Cintia Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum Kiskunfélegyháza, Magyarország Kiskunfélegyháza Nagy Erika Melinda
Takács Sándor Mátyás Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Galanta Ollé Krisztina
Valovič Norbert Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola Dunaszerdahely Dunajská Streda Gaál Balázs

 

A legjobb versmondásért járó Kaszás Attila – díj:

BUKOVSKY DOROTTYA

Jókai Tibor Emlékdíj (a fődíjas versenyző felkészítőjének):

OLLÉ KRISZTINA

 

Az arany sávosok közül az alábbi versenyzőknek ítélte oda a zsűri a KÜLÖNDÍJAKAT:

Lajos András, Balázs István és a Miskolci Nemzeti Színház különdíjai:

GÁL SÁRA 

ÖRDÖGH ZSÓFIA

Ficza István különdíja:

NÉMETH ESZTER

Holecskó Orsolya és a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház különdíja:

GÁL ÁDÁM VAJK

Jókai Ági különdíja:

SZALAY MÁTYÁS

Tóth Zsóka közvetítésével a Tatabányai Jászai Mari Színház különdíja:

NAGY KINGA

Körömi Gábor, Dolmány Mária közvetítésével a Magyar Drámapedagógiai Társaság különdíja:

SZABÓ LUCA

A komáromi Jókai Mór Alapiskola különdíja:

GÁL VIRÁG ANNA

Komárom város különdíja

ZAGYI RÉKA

Az SZMPSZ különdíjai:

KÉPES LÓRÁNT

NAŇO KONRÁD

BLANÁR PANNA

ZSALKOVICS LAURA

MOLNÁR TIBOR

 

GRATULÁLUNK!

Valamennyi versenyző és felkészítőjük elektronikus emléklapban részesül, melyet a megadott e-mail címükre küldünk el.

Az arany sávos versenyzők és felkészítőjük emléklapját és jutalmát postán juttatjuk el az érintetteknek.