Hatékony iskolát mindenkinek-inkluzív nevelés a gyakorlatban
Egyre nagyobb a társadalmi igény a minden tanuló számára hatékony, eredményes együttnevelést megvalósító iskolákra. A Gyermekek Háza kiemelt figyelmet fordít a befogadó (inkluzív) iskolai környezet kialakítására, működtetésre. Az iskola valamennyi tanulója számára biztosítja az egyéni bánásmódot, a sajátos nevelési igényű tanulók integrált oktatását valósítja meg, és nagy hangsúlyt fektet a tehetséggondozásra is. Kidolgoztuk azt a differenciáló tanulásszervezési módot, mely a fentiek hatékony megvalósítását teszi lehetővé.
A továbbképzés célja
A Gyermekek Háza inkluzív nevelési, oktatási gyakorlatára épülő képzés célja, hogy a pedagógusokat megismertesse a befogadó iskolai környezet kialakításának elméletével és gyakorlati megvalósításával, módszereivel.
A hangsúlyosan gyakorlatorientált képzés során a pedagógusok ismerhessék meg az egyéni sajátosságok tanórai kezelésének lehetőségeit, pedagógiai módszereit, alkalmazzák az adaptív, tanulói aktivitásra és együttműködésére építő tanulásszervezési módokat, az egyéni fejlesztést biztosító, differenciáló szervezeti kereteket, tanulásirányítási eljárásokat.
A képzés rövid tartalma
A továbbképzést saját élményű, együttműködő tanulás jellemzi. A Gyermekek Háza gyakorlatának megismerését tematikus órarészletek bemutatása, elemzése biztosítja.
Időtartam: 30 óra
Célcsoport: tanítók, tanárok, fejlesztő pedagógusok
A tréning vezetői:
Montay Beáta – a Gyermekek Háza mesterpedagógusa, gyógypedagógus, tanító, közoktatási szakértő, gyakorlatvezető
Szabó Éva – a Gyermekek Háza mesterpedagógusa, tanító, közoktatási szakértő, gyakorlatvezető
VIZSGA:
A képzés sikeres befejezésének feltételei:
A program befejezése: háromtagú vizsgabizottság előtt.
Zárómunka: Komplex drámapedagógiai program bemutatása, amely tartalmazza a sajátos nevelési igényű tanuló diagnosztikáját, az oktatási-fejlesztési tervet, valamit az elért eredmények értékelését. Word A4, 3-4 normaoldal vagy 10-12 diás PowerPoint.