Online előadás-sorozat: OKOS GYEREK, OKOS ESZKÖZ
2021-06-11
„A vasút világa – sínes álmok!” – rajz-, fotó- és kreatív pályázat
2021-06-16
Minden elem

XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny – SIKEREK A KÁRPÁT-MEDENCEI DÖNTŐBEN

A verseny célja az anyanyelv értékeinek megőrzése, az anyanyelv iránti szeretet erősítése, a tehetséggondozás, a tehetséges tanulók és a fejlesztő pedagógusok közötti Kárpát-medencei kapcsolatok támogatása. Célja továbbá a továbbtanuláshoz, a mindennapi élethez szükséges helyesírási készség fejlesztése, a helyesírási ismeretek bővítése, a helyesírási problémaérzékenység, valamint a digitális írástudás fejlesztése is.

A 2020/2021-es tanévben – tekintettel a közegészségügyi helyzetre – a verseny egyes válogatófordulóit is a központi versenyszervezők bonyolították le digitalis formában mind a magyarországi, mind a határon túli versenyzők részére.

Az általuk elküldött összesítés alapján ismertetjük a résztvevők számát és a legsikeresebbek névsorát.

Az iskolai fordulóba bekapcsolódók száma összesen 183 tanuló 34 oktatási intézményből.

A regionális fordulóban 128 tanulónk vett részt.

A felvidéki országos fordulóban az általunk meghirdetett 7. és 8. évfolyamos tanulók kategóriájában a legsikeresebb 43 tanuló mérettetett meg

7.évfolyam – 24 tanuló

8.évfolyam – 19 tanuló

Dicséret illeti azokat az 5. és 6. évfolyamos tanulókat, akik annak ellenére, hogy a Felvidéken nem hirdettük meg a versenyt a korosztályukban, mégis jelentkeztek és kiválóan teljesítettek.

 

A FELVIDÉKI ORSZÁGOS DÖNTŐ RÉSZTVEVŐI:

7. évfolyam

Évf. Hely Tanuló Település Intézmény Felkészítő
7 1 Sátor Zsófia Izabella Nagymegyer Bartók Béla Alapiskola Méry Mária
7 2 Vörös Anna Gúta II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Máté Andrea
7 3 Kósa Anna Komárom Alapiskola, Eötvös utca Horváth Ambrus Zsuzsanna
7 4 Kovács Áron Nagyszelmenc Dobó István Alapiskola Berczik Erzsébet
7 5 Jakab Réka Nagyszelmenc Dobó István Alapiskola Berczik Erzsébet
7 6 Nagy Bálint Gergő Nagymegyer Bartók Béla Alapiskola Váradi Ildikó
7 7 Bankó Franciska Nagymegyer Bartók Béla Alapiskola Méry Mária
7 8 Márik Rebeka Bős Amade László Alapiskola Judit Kovács
7 9 Horváth Gergely Szalka Turczel Lajos Alapiskola és Óvoda Fábián Éva
7 10 Matovic Anna Ógyalla Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda Bagin Tünde
7 11 Szőcs Eszter Galánta Kodály Zoltán Gimnázium Ollé Krisztina
7 12 Morvai Lili Anna Párkány Ady Endre Alapiskola Ugrik Angelika
7 13 Tómus Ágnes Párkány Ady Endre Alapiskola Ugrik Angelika
7 14 Drubits Natali Párkány Ady Endre Alapiskola Ugrik Angelika
7 15 Pém Isabelle Naszvad Alapiskola Pasztorek Angelika
7 16 Keszeli Glória Gúta Corvin Mátyás Alapiskola Samu Krisztina
7 17 Nagy Laura Vásárút József Attila Alapiskola és Óvoda Tóth Mónika
7 18 Gyulai Dóra Szalka Turczel Lajos Alapiskola és Óvoda Fábián Éva
7 19 Csáky Gréta Ipolyság Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Wollent Andrea
7 20 Rasztgyörgy Jázmin Ekecs Arany János Alapiskola Kovács Barbara
7 21 Szerencsés Bence Ekecs Arany János Alapiskola Kovács Barbara
7 22 Vizi Jessica Ipolyszakállos Alapiskola és Óvoda Berényi László
7 23 Horváth Enikő Ekecs Arany János Alapiskola Kovács Barbara
7 24 Hodosi Henrietta Vásárút József Attila Alapiskola és Óvoda Tóth Mónika
 

8. évfolyam

Évf. Hely Tanuló Település Intézmény Felkészítő
8 1 Biháryová Bianka Pozsony Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Kovács István
8 2 Dávid Dóra Somorja Corvin Mátyás Alapiskola Kása Andrea
8 3 Svitek Veronika Gúta Corvin Mátyás Alapiskola Varga Laura
8 4 Lukács Boglárka Nádszeg Alapiskola és Óvoda Fülöp Leona
8 5 Presinszky Emma Nyárasd Magyar Tannyelvű Alapiskola Muzsay Ingrid
8 6 Kovács Anna Ekecs Arany János Alapiskola Polák Csilla
8 7 Molnár Lenke Nádszeg Alapiskola és Óvoda Fülöp Leona
8 8 Ambrus Marcell Ekecs Arany János Alapiskola Polák Csilla
8 9 Csiba Csenge Vásárút József Attila Alapiskola és Óvoda Tóth Mónika
8 10 Krutek Flórián Naszvad Alapiskola Pastorek Angelika
8 11 Tóth Angelika Ekecs Arany János Alapiskola Polák Csilla
8 12 Száraz Eszter Nagymegyer Bartók Béla Alapiskola Soóky Marián
8 13 Prémusz Lara Nagymegyer Bartók Béla Alapiskola Soóky Marián
8 14 Popálená Izabella Szenc Szenczi Molnár Albert Alapiskola Tóth Katalin
8 15 Kozma Bettina Ekecs Arany János Alapiskola Polák Csilla
8 16 Prokša Péter Jóka Gregorovits Lipót Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Patócs Mária
8 17 Karika Laura Vásárút József Attila Alapiskola és Óvoda Tóth Mónika
8 18 Nógel Alexa Nyárasd Magyar Tannyelvű Alapiskola Muzsay Ingrind
8 19 Čerňanská Tímea Pozsony Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Kovács István

 

A Kárpát – medencei döntőben képviseltek bennünket:

7.évfolyam

Kósa Anna – Alapiskola, Eötvös utca, Komárom, felkészítője: Horváth Ambrus Zsuzsanna – III. helyezést ért el

Vörös Anna – II. Rákóczi Ferenc Alapiskola, Gúta, felkészítője: Máté Andrea – VI. helyezést ért el

Sátor Zsófia Izabella – Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer, felkészítője: Méry Mária – X. helyezést ért el

Jakab Réka – Dobó István Alapiskola, Nagyszelmenc, felkészítője: Berczik Erzsébet – kiváló eredményt ért el

Kovács Áron – Dobó István Alapiskola, Nagyszelmenc, felkészítője: Berczik Erzsébet – eredményes résztvevő

 

8.évfolyam

Svitek Veronika – Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta, felkészítője: Varga Laura – IV. helyezést ért el

Biháryová Bianka – Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony, felkészítője: Kovács István – kiváló eredményt ért el

Lukács Boglárka – Alapiskola és Óvoda, Nádszeg, felkészítője: Fülöp Leona – kiváló eredményt ért el

Dávid Dóra – Corvin Mátyás Alapiskola, Somorja, felkészítője: Kása Andrea – eredményes résztvevő

 

Gratulálunk minden résztvevőnek az elért eredményéért!