Ünnepi rajz- és esszépályázat
2020-01-16
Genius Loci Díj – jelölési feltételek
2020-01-21
Minden elem

A versvándor felvidéki turnéja

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége szervezésében kerül sor a

VERSVÁNDOR – TÓTH PÉTER LÓRÁNT FELVIDÉKI TURNÉJÁRA

2020. január 27 –től január 31-ig.

Több helyszínen összesen 14 előadásra kerül sor a hét folyamán. Rendhagyó irodalomórára hívja a felvidéki diákokat, melyen Radnóti életét és költészetét mutatja be.

Tóth Péter Lóránt kunszentmiklósi tanár, aki a 820 km-ből 650 km-t tett meg gyalogosan, végigjárva a 110 esztendeje született és 75 éve elhunyt Radnóti Miklós költő útvonalát a szerbiai Bor községtől a Győr melletti Abdáig.

A vers-zarándok 24 napon át vándorolt az általa ,,gyötrelmek útjának” nevezett útvonalon.

A zarándoklat Szerbia, Horvátország és Magyarország 42 települését érintette. Tóth Péter Lóránt a magyarok által is lakott települések közül 15 helyszínen a bori notesz verseiből és Kőszegi Ábel Töredék című könyvéből összeállított monodrámával emlékezett a költőre és a háború névtelen áldozataira. 

A felvidéki turné állomáshelyei és időpontjai:

január 27., hétfő

 1.előadás

Időpont: 8:50 – 11:00

Helyszín: Komárom, Selye János Gimnázium

Résztvevők:

  • Selye János Gimnázium, Komárom
  • Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom
  • Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom

 2.előadás

Időpont: 11:30 – 12:40

Helyszín: Komárom, Danubius Kollégium

Résztvevők:

  • Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom
  • Jókai Mór Alapiskola, Komárom
  • Munka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom

 3.előadás

Időpont: 17:00 – 18:10

Helyszín: Komárom, Csemadok

Résztvevők: érdeklődők részére

 

január 28., kedd

 4.előadás

Időpont: 9:30 – 10:40

Helyszín: Szenc, Szenczi Molnár Albert Alapiskola

Résztvevők:

  • Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc
  • Szenczi Molnár Albert Gimnázium és Szakközépiskola, Szenc

 5.előadás

Időpont: 12:00 – 13:10

Helyszín: Pozsony, MTNY Gimnázium és Alapiskola

 6.előadás

Időpont: 17:00 – 18:10

Helyszín: Dunaszerdahely, Vámbéry Ármin Gimnázium

Résztvevők: érdeklődők részére

 

január 29., szerda

 7.előadás

Időpont: 8:30 – 9:40

Helyszín: Gúta, Városi Művelődési Központ

Résztvevők:

  • Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta
  • Nagyboldogasszony Egyházi Alapiskola és Óvoda, Gúta
  • Rákóczi Ferenc Alapiskola, Gúta

 8.előadás

Időpont: 11:30 – 12:40

Helyszín: Nagymegyer, Városi Művelődési Központ

Résztvevők:

  • Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer
  • Kereskedelmi Akadémia, Nagymegyer
  • Magán Szakközépiskola, Nagymegyer
  • Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely

 9.előadás

Időpont: 16:00 – 17:10

Helyszín: Ekecs, Kultúrház

Résztvevők: érdeklődők részére

 

január 30., csütörtök

 10.előadás

Időpont: 8:30 – 9:40

Helyszín: Érsekújvár, Csemadok-székház

Résztvevők:

  • Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár
  • Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár
  • Egészségügyi Középiskola, Érsekújvár
  • Jedlik Ányos Elektrotechnikai Szakközépiskola es Kereskedelmi Akadémia, Érsekújvár

 11.előadás

Időpont: 12:30 – 13:40

Helyszín: Búcs, Katona Mihály Alapiskola

 12.előadás

Időpont: 16:00 – 17:10

Helyszín: Muzsla, községi könyvtár

Résztvevők: érdeklődők részére

 

január 31., péntek

 13.előadás

Időpont: 8:30 – 9:40

Helyszín: Bátorkeszi, Alapiskola

 14.előadás

Időpont: 11:00 – 12:10

Helyszín: Muzsla, Endrődy János Alapiskola

 

Az eseményt a budapesti Magyarság Háza és Magyarország Nemzetpolitikai Államtitkársága támogatja.