
XXII. KPN – Mesterkurzus zongoratanárok részére
2017-02-28
XXII. KPN – Szövegelő-játékos tevékenységek szövegekkel
2017-02-28XXII. KOMÁROMI PEDAGÓGIAI NAPOK
Komárom, 2017. február 15.
Szakmai tréning:
“Te is tudod! – avagy hogyan előzzük meg a tanulási zavarokat?“
Az Artis – művelődési , -képességfejlesztő – és rehabilitációs központ gyakorlattal egybekötött bemutatkozása
Időpont : 2017. február 15.
Helyszín: Jókai Mór Alapiskola, Komárom
Csoportvezető: Cséplő Viktória, Jókai Mór Alapiskola, Komárom
Előadók: Melecski Júlia gyógypedagógus-terapeuta, fejlesztőpedagógus, Hlavácsek Réka konduktor, fejlesztő pedagógus
Ezen a napon szakmai gyakorlattal egybekötött előadáson vehettek részt a pedagógusok,melynek témája a „ Te is tudod! – avagy hogyan előzzük meg a tanulási zavarokat.” volt.
Előadóink az Artis – művelődési, képességfejlesztő és rehabilitációs központ szakemberei Melecski Júlia gyógypedagógus- terapeuta, fejlesztő pedagógus és Hlavácsek Réka konduktor, fejlesztő pedagógusok voltak.
Az előadás első részében a pedagógusok rövid áttekintést kaphattakak a központ munkájáról, mely azzal a céllal, jött létre hogy segítsenek a felvidéki magyar családokban felnövő sajátos nevelési igényű gyermekek képességfejlesztésében, nevelésében. A központ egész Szlovákiában egyedülálló, hiszen az óvodás és iskolás korú gyermekek mellett a csecsemők képességfejlesztésére is lehetőséget nyújtanak.
A korai fejlesztő foglalkozásokat Hlavácsek Réka,konduktor tartja. Olyan komplex pedagógiai módszerekkel dolgozik, amely elsősorban a központi idegrendszeri sérültek fejlesztését szolgálja. Emellett megkésett mozgásfejlődésű, koordinációs zavarral, manipulációs problémákkal küzdő gyermekeknél is hatékonyan alkalmazható .
Az óvodás- és iskoláskorú gyermekekkel Melecski Júlia, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus foglalkozik.Nagy hangsúlyt fektet a mozgás-, illetve a megismerő képességek fejlesztésére.Munkája fontos része az önállóságra nevelés, a szociális képességek fejlesztése normál fejlődésmenetű, sajátos nevelési igényű, vagy akár tehetséges gyermekek esetében is. A fejlesztés kulcsfontosságú része a különböző zavarok, értelmi elmaradás, autizmus korai felismerése és kezelése, valamint a tanulási zavarok, a figyelem- és magatartási zavarok megelőzése, illetve a már kialakult problémák korai kezelése.
A szakmailag felkészült előadók különféle szemléltető játékos és fejlesztő foglakozásokat, élményszerű gyakorlatokat, valamint segédeszközöket is bemutattak,melyek a mozgástevékenység és a kognitív funkciók fejlesztését szolgálják.
A képzésen résztvevő pedagógusok hasznos és a gyakorlatban felhasználható értékes és érdekes előadást láthattak.
Cséplő Viktória pedagógus, Jókai Mór Alapiskola, Komárom